Kierki
Gry Online - Kierki

Kierki

15 graczy online!

Kierki

Gra dla 3-4 osób. Gra polega na zdobyciu jak najwyższej ilości punktów, a na ograniczeniu do minimum punktów ujemnych w poszczególnych rozdaniach. Wariant gry King (Barbu)

Zdobywaj osiągnięcia

  • Wirtualna Gotówka
  • Beta tester
  • World Footballer of the Year #3

więcej osiągnięć »

Jak rozpocząć grę?

  • Kliknij przycisk Zagraj w grę powyżej lub wybierz pokój z listy poniżej, w którym chciałbyś zagrać. Gra otworzy się w nowym oknie.

Zasady gry w 60 sekund

Zasady gry w 60 sekund

Kierki są grą przede wszystkim dla 4 osób, aczkolwiek możliwa jest również gra w 3 osoby. W porównaniu z wieloma innymi grami karcianymi, podstawowe rozgrywki nie polegają na zdobyciu jak najwyższej ilości punktów, a na ograniczeniu do minimum punktów ujemnych w poszczególnych rozdaniach. Dopiero w rundach odgrywkowych gracze muszą zdobywać jak największą ilość punktów.

Gracze mają obowiązek dorzucania kart do koloru, ale nie mają obowiązku przebijania starszą kartą. Jeśli gracz nie posiada karty w wyłożonym kolorze, dokłada dowolną kartę z innego koloru.

W kolejnych rozdaniach celem jest uniknięcie wzięcia określonych lew, za które zdobywa się punkty ujemne. Wszystkie siedem rozdań zostało dokładnie przedstawione w naszym "Poradniku do gier".

Po 7 rozdaniach, w których zdobywa się punkty ujemne, następuje tzw. odgrywka, która pozwala na zdobycie punktów dodatnich. Składa się ona z takiej ilości rund, jaka jest ilość graczy (3 lub 4). Jest to tzw. rozgrywka atutowa (każdy gracz w kolejnym rozdaniu obiera kolor atutowy na podstawie pierwszych pięciu rozdanych kart przy grze w 4 osoby i pierwszych sześciu, przy grze 3-osobowej). W grach atutowych istnieje obowiązek dokładania kart w wyłożonym kolorze, ale w przypadku ich braku nie ma obowiązku przebijania kartami atutowymi.

Więcej: Kierki zasady

Korzystanie z Gry Online WP oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Jeśli chcesz, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Ok