feldmarszal

Rejestracja: 2008-02-04
✌ ✌ — ✌
Punkty41więcej
Następny poziom: 
Ilość potrzebnych punktów: 159
Ostatnia gra

POLSKA i ROSJA

 

Z tygodnia żałoby Polska wyszła głęboko zmieniona, bardziej wewnętrznie zjednoczona i bliższa Rosji po uroczystościach pogrzebowych polskiej pary prezydenckiej w Krakowie.

Zauważając nieobecność wielu przywódców z Zachodu i przyjazd prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, można stwierdzić : "wydawało się, że na jeden dzień powróciła żelazna kurtyna, ale tym razem godność i solidarność pochodziły z jej drugiej strony, ze Wschodu".

"Miedwiediew chciał przybyć za wszelką cenę rzucając wyzwanie chmurze wulkanicznej i pokazując, że meteorologia nigdy nie jest dobrą wymówką w polityce".

Rosja i Polska stają się bliższe po tragedii ."Tym razem nie ma pokonanych ani zwycięzców, a ból zjednoczył dwa narody tradycyjnie sobie wrogie, naznaczone przez głębokie kontrasty i zakorzenioną nieufność".

Rzeczywistość przekracza wyobraźnię i doprawdy paradoksalne jest, że do ponownego zbliżenia między Moskwą a Warszawą dochodzi w imię Lecha Kaczyńskiego, którego całą biografię wyznacza nie tylko antykomunizm, ale także najbardziej bezkompromisowy sprzeciw wobec Kremla .

Przypomina się dla większości Polaków:


"Polska Kaczyńskiego zawsze jako pierwsza opowiadała się stanowczo i zdecydowanie przeciwko Rosji Putina".

Tragiczna śmierć prezydenta i polskich dowódców wojskowych w pobliżu Katynia, miejsca zbrodni z rozkazu Józefa Stalina, mogła otworzyć dawne rany z niepokojącymi rezultatami. Tymczasem stało się coś odwrotnego . Prezydent Rosji potwierdził że za tą zbrodnie winny jest Stalin i jego otoczenie.


PrezydentRosji Dmitrij Miedwiediew i marszałek Bronisław Komorowski w Krakowie w dniu pogrzebu Lecha Kaczyńskiego

Z uwagi na to,że  jest to mój blog zastrzegam sobie prawo do usuwania złośliwych i wulgarnych komentarzy!

Zanim zechcesz coś napisać, przyjmij do wiadomości, że nikogo może to nie interesować.

Pomyśl o tymchwilę zanim cokolwiek gdziekolwiek napiszesz.