tani cukier

 
Rejestracja: 2022-08-02
„Jak powszechnie wiadomo, domowe ciasta nie zawierają kalorii”.
Punkty258więcej
Następny poziom: 
Ilość potrzebnych punktów: 742
Ostatnia gra

Dobre bo polskie

Polska piosenka. Kto z nas nie śpiewał, nie nucił jakiejś swojej ulubionej piosenki. Komu szybciej zabiło serce słysząc dźwięki piosenki z którą kojarzy się coś przyjemnego, ale są piosenki, przy słuchaniu których powracają demony z przeszłości. Zapraszam dzisiaj do zabawy pod tytułem "Dobre bo polskie". Bawimy się po polsku. Życzę miłych i przyjemnych chwil.

https://youtu.be/wTjLZwpmufw


Najdziwniejsze, najgorsze, najśmieszniejsze !!!

Dzisiaj chciałem zachęcić Was do trochę innej zabawy związanej z piosenką, a mianowicie proszę o wstawianie Waszym zdaniem najgorszych, najdziwniejszych i najśmieszniejszych piosenek, jakie udało Wam się usłyszeć i zobaczyć.
Moja propozycja od lat plasująca się na czołowym miejscu takiego zestawienia.

https://youtu.be/S3kqfo8DlsY

Miłej zabawy.

Muzyka łagodzi obyczaje

W dzisiejszych czasach, w świecie tak bardzo przesiąkniętym złem i problemami, szukamy odpowiednich elementów, które będą przyjazne dla wszystkich i z każdym będzie można się porozumieć. Dlatego poszczególne elementy są skuteczne, a niektóre zupełnie nie zdają egzaminu. Od jakiegoś czasu funkcjonuje powiedzenie, że „muzyka łagodzi obyczaje”. Jest to oczywiście powiedzenie bardzo prawdziwe, ponieważ wiele osób się przekonało, iż tak jest. Nie każdy jednak rozumie, co tak naprawdę to powiedzenie oznacza.

Co to znaczy łagodzić obyczaje?

To powiedzenie pojawiło się po raz pierwszy z ust Jerzego Waldorffa, który wiele felietonów napisał, właśnie poczynając od muzyki. Było to jego ulubione powiedzonko i nie bez powodu. Ona naprawdę potrafi zdziałać cuda. Czym owo powiedzenie jest dla nas? Dla większości ludzi, chodzi przede wszystkim o to, że jesteśmy w stanie spokojniej i życzliwiej odnosić się do innych ludzi, ponieważ coś, a w tym przypadku melodia, jest w stanie nas wyciszyć i uspokoić. Oczywiście nie jest to jedyny powód, dla którego takie przysłowie działa. Wiele zależy od tego, czym ona dla nas jest.

Muzyka uspokaja i relaksuje – to powiedzenie bardzo często sprawdza się w dyskotekach i miejscach, w których melodia jest puszczana z głośników, ponieważ dzięki niej, ludzie są dla siebie życzliwsi i bardziej przyjaźni. Nie bez powodu puszczana jest w restauracjach czy zakładach fryzjerskich. Ma ona za zadanie wyciszyć i uspokoić ludzi, lub, jak w przypadku dyskotek, wprowadzić w dobry nastrój, odpowiedni do zabawy, jednak niezbyt agresywny. Dlatego w każdym miejscu jest inny rodzaj muzyki.
Doskonały temat do rozmowy – kiedy nie do końca wiemy, jak zacząć z kimś rozmowę, odpowiednia muzyka jest ku temu najlepszym sposobem. Możemy się podzielić własnymi spostrzeżeniami i uwagami, odnośnie naszego ulubionego rodzaju muzyki. Warto jednak pamiętać, że wyskakiwanie z opinią na temat przykładowo „Czterech pór roku” Vivaldiego, których nigdy nie słyszeliśmy, jest bardzo złym pomysłem. Jeśli bowiem trafimy na miłośnika muzyki poważnej, bardzo szybko się on zorientuje, że nic nie wiemy na ten temat. Dla wielu osób rozmowa o muzyce, jest po prostu z punktu widzenia słuchacza, dla twórców zaś będą to techniczne szczegóły jej tworzenia.
Idealny i często wykorzystywany element terapii. Wielu terapeutów doskonale radzi sobie z muzyką, jako elementem leczniczym. Dzięki doskonale dopasowanemu jej rodzajowi, terapeuta jest w stanie wprowadzić pacjenta w stan wyciszenia i uspokojenia, przez co o wiele łatwiej jest mu pomóc. To też doskonały sposób na przeprowadzenie takiej terapii we własnym domu. Wystarczy dopasować tak elementy melodii, by faktycznie na nas odpowiednio działały. Jeśli otrzymujemy zestaw terapeutyczny, ale na nas działa irytująco, nie należy go stosować, gdyż dla nas jest całkowicie niedopasowany. Należy dostosować muzykę do konkretnej osoby a nie posługiwać się gotowymi schematami. Ludzie nie są schematyczni, lecz każdy jest inny, dlatego warto sięgnąć po to, co faktycznie poskutkuje.

Kiedy mówimy o tym, że muzyka łagodzi obyczaje, zwykle mamy na myśli, iż przy niej w absolutnie każdych okolicznościach, będziemy się doskonale bawić z innymi, nie zwracając uwagi na to, czy są to osoby o innej religii, kolorze skóry czy orientacji seksualnej. W takiej sytuacji widzimy tylko, że osoba obok nas doskonale się bawi, dzięki czemu nastrój jest dokładnie taki, jaki powinien być. Doskonałym na to przykładem są organizowane regularnie zabawy sylwestrowe, czy to na placach czy w lokalach. Nikogo wtedy nie obchodzi, kim są ci obok, tylko będziemy się wspólnie bawić, tańczyć a równo o północy wypijemy szampana i złożymy sobie bardzo serdeczne życzenia. Nie bez powodu na koncerty czy występy sylwestrowe lub zabawy np. na pożegnanie lata, ściągają ogromne tłumy ludzi.

Tekst pochodzi ze strony: http://tania-muzyka.pl/co-to-znaczy-ze-muzyka-lagodzi-obyczaje/

Odrzućmy zatem wszelkie animozje. Niech muzyka łączy, a nie dzieli. Proszę o wstawianie swoich ulubionych piosenek, melodii, zaśpiewajmy wszyscy razem. Pokażmy, że potrafimy bawić się ponad podziałami.
Miłej zabawy.

https://youtu.be/YoA3497UQeY


Internetowi macho.

Jestem (on, czy ona, oto jest pytanie). Panowie piszący do mnie, członki macie, jakie macie nie mnie to oceniać. Niech patrzą, dotykają i oceniają to Wasze matki, żony i kochanki, ja nie mam ani ochoty, ani przyjemności tego robić. Może zamiast kutasa pokażcie twarz, albo wystarczy napisać coś ciekawego z sensem, przestańcie się podniecać po obejrzeniu zdjęcia z internetu. Tak, wszystkie zdjęcia, które widzicie na moim profilu pochodzą z internetu co można łatwo sprawdzić. Pozdrawiam, życząc miłego weekendu.