Buraco Classic

392 online
Remik Brazylijski – zagraj sam lub w drużynie!
392 online
Zagraj

Jak grać w Buraco Classic - zasady gry

Lobby

Po uruchomieniu, aplikacja przeniesie Cię do lobby głównego. Zobaczysz ekran podzielony na dwie części. Z lewej strony dostępne są informacje o Twoim profilu. Z prawej pokoje aktualnie dostępne. Aby zobaczyć to okno należy być zalogowanym.

Widok na Lobby główne w grze remik Brazylijski z listą pokoi Buracao oraz profil gracza.

Początek

Po wejściu do lobby możliwe są następujące działania:

Lista dostępnych stołów do Buracao oraz możliwość utworzenia nowego stołu.

  • Dołącz/obserwuj – najprostszym sposobem zaczęcia jest dołączenie do istniejącej gry, utworzonej przez innego gracza. Ta opcja umożliwia dostęp do stołu i rozpoczęcie gry. W liście dostępnych stołów można również sprawdzić informacje dotyczące dostępnych stołów, liczby uczestników gry, limitu punktów, itp.
  • Utwórz stolik – drugim sposobem rozpoczęcia jest naciśnięcie przycisku „utwórz stolik”, dostępnego pod listą dostępnych stolików. Opcja ta umożliwia stworzenie stolika o wybranych przez siebie parametrach gry. Liczba stolików dostępna dla każdego gracza określona jest przez administratora pokoju. Można utworzyć stół szybko, z automatycznymi, domyślnymi parametrami naciskając przycisk „rozpocznij grę”, znajdujący się tuz obok przycisku „utwórz stolik”. Gra rozpoczyna się automatycznie w momencie, kiedy do gry gotowi są dwaj gracze.

Po utworzeniu stolika należy pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, ustawienia dotyczące gry można modyfikować tylko przed rozpoczęciem gry, a nie w jej trakcie. Po drugie, należy rozważnie tworzyć stoliki gdyż, na raz utworzonym nie można wprowadzać modyfikacji. W celu modyfikacji należy zamknąć stolik istniejący, a otworzyć nowy.

Tworzenie nowego stoliku edo gry w remik brazylijski

Opcje osobiste

Opcje osobiste służące do konfiguracji ustawień osobistych podczas gry w Buracao.

  • Zakończ grę
  • Schowaj chata - kliknięcie w tę opcję powoduje schowanie zakładki czata dzięki czemu mamy lepszy widok
  • Gracze w pokoju - za pomocą tej opcji możemy włączyć listę osób grających na danym stoliku
  • Wyłącz dźwięk - za pomocą tej ikony wyłączamy dźwięk.

Chat

Na samym dole znajduje się okienko służące do rozmów, czyli popularny czat. W formie zakładek, znajdują się tu również prywatne rozmowy z innymi graczami. Dodatkowo dostępne są ikonki Zgłoś nadużycie i Skróty w czacie. Ta pierwsza pozwala na zgłoszenie naruszenia zasad bezpośrednio administratorowi, natomiast ta druga pozwala na ustawienie skrótów najczęściej używanych wypowiedzi.

Chat dostępny w grze Buracao