Literki

3 online
Ile znasz słów? Zagraj w Literki i sprawdź się!
3 online
Zagraj

Jak grać w Literki - zasady gry

Start

Po uruchomieniu aplikacji pierwszym napotkanym oknem jest lobby „Start”. Jest ono podzielone na sekcję profilu i pokoi.

Panel główny gry Literki. Zawiera profil gracza oraz dostępne pokoje.

W górnej części dostępne jest menu szybkiego dostępu:

  • Turnieje - zostaniemy przeniesieni do listy aktualnych turniejów
  • Rozpocznij grę - system automatycznie wyszuka nam wolny stolik do którego będziemy mogli usiąść
  • Doładuj - za pomocą tej opcji możemy uzupełnić swoje konto Wirtualną Gotówką

Lista dostepnych stolików wewnątrz wybranego pokoju do Literek.

Lista stolików

Najprostsza droga to dołączenie do stworzonego przez innego gracza stolika. Opcja „Dołącz” pozwala automatycznie wejść na stolik. Na liście stolików są dostępne wszystkie stoły zawierające dokładne informacje na jego temat . Za pomocą „Obserwuj” możemy podłączyć się do dowolnego stolika w roli widza.

Tworzenie nowego stolika przeznaczonego do gry w Literki.

Dzięki opcji „Utwórz stolik” możemy założyć własny stół do gry z wybranymi parametrami. Szybką wersją utworzenia własnego stolika jest skorzystanie z przycisku „Rozpocznij grę”, kiedy to tworzymy nowy stolik z automatycznie dobranymi parametrami.

Lista graczy

Lista graczy widoczna jest po prawej stronie w zakładce danego pokoju. Listę można sortować w dowolny sposób (np. po nicku). Klikając na nick gracza wyświetlimy o nim podstawowe informacje. Z kolei klikając na strzałeczkę obok nicka danego gracza rozwiniemy listę opcji dzięki której będziemy mogli m.in. porozmawiać z graczem prywatnie, dodać go do listy przyjaciół/ignorowanych, obejrzeć jego profil na stronie WWW lub zaprosić go do gry.

Czat

Na samym dole znajduje się okienko służące do rozmów, czyli popularny czat. W formie zakładek, znajdują się tu również prywatne rozmowy z innymi graczami. Dodatkowo dostępne są ikonki „Zgłoś nadużycie” i „Skróty w czacie”. Ta pierwsza pozwala na zgłoszenie naruszenia zasad bezpośrednio administratorowi, natomiast ta druga pozwala na ustawienie skrótów najczęściej używanych wypowiedzi.