samotniś_

Rejestracja: 2017-02-18
Nie taki samotny samotniś_.... Alfiąto :d... ❤
Punkty177Więcej
Do utrzymania poziomu: 
Ilość potrzebnych punktów: 23
Ostatnia gra
Bingo

Bingo

Bingo
18 godzin temu

Zachowania, które oddzielają nas od siebie bardziej niż odległość...

2019-08-13       

Odległość fizyczna nie jest jedyną przez którą możemy oddalić się od naszych bliskich. Czasami nawet będąc w odległości milimetrów, możemy doświadczyć wielkiej nieobecności ludzi nam bliskich. W związkach nie tylko łączy się z fizyczną bliskością, ale także z wymianą uczuć, gestów i intencji. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na pewne zachowania, które raczej odsuwają nas od innych, zamiast zbliżać.

Musimy jednak pamiętać, że ten rodzaj psychicznej odległości może być wynikiem trudności i problemów, zarówno naszych własnych, jak i innych ludzi. Dlatego powinniśmy często sprawdzać, jak się czujemy i jak wyglądają nasze relacje z innymi. Niezależnie od powodu zachowania te zawsze powodują cierpienie. Zagłębmy się w ten temat.

“Najgorsze w tej odległości jest to, że nie wiesz, czy będą za Tobą tęsknić, czy o Tobie zapomną”.
-Nicholas Sparks-

Zachowania, które sprawiają, że się od siebie odsuwamy

Będąc istotami społecznymi tylko problemy psychologiczne mogą sprawiać, że chcemy być z dala od innych. Jeśli ktoś stale odrzuca towarzystwo innych, być może cierpi z powodu trudności, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Na poziomie patologicznym jedną z przyczyn może być depresja, w tym przypadku tylko specjalista może pomóc danej osobie.

Z drugiej strony istnieją również inne postawy odzwierciedlające cechy psychiczne, które powodują odsuwanie się od innych. Chociaż nie stanowią one patologii, zachowania te szkodzą prawidłowym relacjom interpersonalnym. Poniżej zagłębimy się w niektóre z nich.

obrażona para

Egocentryzm

Egocentryzm jest „wyolbrzymionym uwielbieniem własnej osobowości, aż staje się ona uznana za centrum ogólnej uwagi i aktywności”. Osoby egocentryczne zaniedbują interesy i pragnienia innych, ponieważ uważają je za gorsze od swoich.

Dlatego te osoby nie przywiązują wagi do problemów innych, odsuwając ich uwagę od nich. Trudno jest rozmawiać z egocentrykiem, ponieważ zaprzeczają istnieniu jakiegokolwiek problemu, którego są źródłem. Wręcz przeciwnie, zazwyczaj próbują szukać problemów u tych, którzy pokazują swoje obawy, często prowadząc do odległości, zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej.

Złe traktowanie innych

Toksyczne zachowania oprawcy znajdują swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w ofierze. Przemoc definiuje się jako „traktowanie kogoś źle poprzez słowa lub czyny”. Odnosi się to do negatywnych skutków psychologicznych, jakie pojawiają się u ofiar przemocy. Z kolei sprawca odsuwa się psychicznie od osoby krzywdzonej, ponieważ nie bierze pod uwagę jej uczuć, jakby była ona nieistotnym przedmiotem.

Jednak ta sprawa jest dość wyjątkowa. Ponieważ chociaż zachowania i postawy oprawcy odsuwają od niego ofiarę, poprzez manipulację nie udaje się doprowadzić do trwałego rozdzielenia. Możemy jednak powiedzieć, że ten rodzaj związku nie ma nic wspólnego ze świadomą, emocjonalną i zdrową więzią między dwojgiem ludzi.

Pogarda

Bezpośrednio związane z przemocą, pogarda manifestuje się na różne sposoby. Na przykład poprzez nadmierny sarkazm, który pod pretekstem humoru ukrywa intencję skrzywdzenia drugiej osoby. Zwykle to zachowanie wynika z poczucia wyższości (zazwyczaj intelektualnej).

W rzeczywistości pogardę można zdefiniować jako odsunięcie się, zdystansowanie w stosunku do drugiej osoby. W związku z tym jest to jedna z postaw, które oddzielają bardziej niż odległość, ponieważ traktowanie innych z wyższości jest formą odrzucenia.

Kłamstwo

Jest to jedno z zachowań, które jest najczęstszą przyczyną dystansu między ludźmi i jest pozornie nieszkodliwe. Kłamstwo to ukrywanie i fałszowanie rzeczywistości. Założenie maskę, aby ukryć coś, czego z jakiegoś powodu nie chcemy pokazać.

kobieta z różnymi maskami

Jak mamy zaufać osobie, która kłamie? Jak chcemy, by inni nam zaufali, jeśli kłamiemy? To normalne, że kłamstwo odsuwa nas od innych. Jest to bojkot szczerości, który niszczy każdą próbę relacji z innymi. Kłamiąc nie dajemy się w pełni poznać.

Robienie z siebie ofiary

Ta postawa może być niesamowicie szkodliwa dla relacji. Nie tylko dlatego, że zmienia znaczenie bycia ofiarą, sprawiając, że rzeczywiste ofiary tracą wiarygodność, ale dlatego, że budzimy w innych niepotrzebne poczucie winy.

Robienie z siebie ofiary jest próbą oszukania samego siebie i dowodem posiadania słabych zdolności samoregulacji i odpowiedzialności emocjonalnej. Tego typu osoby żyją w ciągłym narzekaniu, a krytyka jest ich mechanizmem przetrwania, obwiniając innych za swoje nieszczęście lub inny stan umysłu.

Manipulacja

Związana z pogardą i przemocą, manipulacja jest konsekwencją rzekomej wyższości intelektualnej. Osoby manipulujące próbują wpływać na postawy innych dla własnej korzyści. Zazwyczaj próbują podążać za swoim celem używając swojej rzekomej intelektualnej wyższości, ale kiedy ludzie wokół stają się świadomi ich praktyk, zostają odrzuceni przez otoczenie.

Jak widzimy, wszystkie te zachowania są szkodliwe dla dobrego funkcjonowania relacji międzyludzkich. Dlatego musimy nauczyć się je identyfikować, jeśli chcemy być w zdrowych i owocnych relacjach.

Jak stworzyć intymność: Gdy spotykają się dwie dusze

2019-08-04       

Intymność. W tych intymnych chwilach, kiedy pokazujemy drugiej osobie, kim naprawdę jesteśmy, łatwiej jest obnażać swoje ciało, niż uchylić wrota duszy. Obnażenie duszy oznacza bycie wrażliwym, oznacza przyznanie się do lęków, niepewności i słabości.

Łatwo jest nam zdjąć ubranie, ale bardzo trudno ściągnąć zbroję, która nas chroni. Tymczasem jest to jedyny sposób, aby połączyć się z drugą osobą autentycznie i szczerze. Czy potrafisz stworzyć intymność z drugim człowiekiem?

Intymność rodzi się, gdy dwie dusze są gotowe się połączyć. Zdarza się to, gdy podróżujemy poza nasze ciało fizyczne i łączymy się z najgłębiej skrywaną częścią drugiej osoby. Od tego momentu pieszczoty nie są już skierowane ku ciału. Skupiają się na różnych aspektach osobowości drugiej osoby. Nasze grube ściany zaczynają się kruszyć, a gdy nasz partner dotyka ich, możemy dzielić się najskrytszymi myślami i uczuciami.

Który klucz otworzy kłódkę zatrzaśniętą na łańcuchu oplatającym nasze serca? Jaki jest sekret tego, że potrafimy pokazać się dokładnie tacy, jacy jesteśmy? Gdzie kończą się nasze mury obronne, a zaczyna prawdziwa intymność? Tu w grę wchodzi zaufanie.

Budowanie zaufania to pomost do szczerej i głębokiej relacji.

Na początku może być trudno zbudować zaufanie, ponieważ wymaga to stawienia czoła mechanizmom obronnym. Potem musimy zburzyć nasze wieże obronne, jedną po drugiej, wiedząc, że kiedy upadniemy, nasz partner nas podniesie. Wiemy, że nie opuści nas, gdy pokażemy nasze prawdziwe ja, ponieważ prawdziwe zaufanie rodzi się z akceptacji.

Może to być trudny proces, ale prawdziwy związek nie powstanie, dopóki partnerzy nie zaczną sobie ufać. W przypadku relacji romantycznej intymność stanowi pewnego rodzaju mechanizm bezpieczeństwa, który inspiruje obu partnerów do bycia tym, kim są. Bez żadnych zobowiązań, bez publiczności, tylko dwie dusze w swoim czystym stanie.

Aby stworzyć intymność, uwolnij się od strachu

To normalne, że początkowo mamy wątpliwości i odrzucamy intymność. Czujemy się bezbronni, kiedy pokazujemy nasze prawdziwe ja. Do tego dochodzi ryzyko, że druga osoba nie zrobi tego samego. Co się stanie, jeśli naprawdę się obnażymy, a drugiej osobie nie spodoba się to, co zobaczy? Co się stanie, jeśli podzielimy się wszystkim, ale nie otrzymamy nic w zamian? Co się zmieni, gdy otworzymy serce na kogoś innego?

Para ogląda zachód słońca siedząc na wielkim sercu

Zawsze istnieje możliwość, że w drugiej osobie nie znajdziemy tego, czego szukamy. Ale jeśli nie spróbujemy, nie dowiemy się, czy ta osoba by nas przyjęła i zaakceptowała. Aby znaleźć zaufanie i intymność, za którymi tęsknimy, musimy zdjąć maski i zaryzykować. Jeśli tego nie zrobimy, nigdy nie będziemy mieć okazji do stworzenia autentycznych i trwałych relacji. Nigdy nie będziemy mogli cieszyć się intymnością z innymi ludźmi.

Jesteśmy otoczeni powierzchownymi związkami utrzymywanymi przez niewypowiedzianą krytykę; przez związki seksualne, które są czysto fizyczne, przez obawy przeżywane w samotności przez ludzi, którzy mają towarzystwo, ale nie są szczerze związani. Prawda jest taka, że strach jest czymś czego wcale nie chcemy. Czas być wolnym, odważnym i silnym. Czas znaleźć to, na co zasłużyliśmy.

Intymność jest pełna zaufania i wzajemnych powiązań. Nie bój się jej. Strach nas powstrzymuje. Strach chroni nas, ale także nie pozwala nam się rozwijać i zbliżać do innych. Przeżycie jednego złego doświadczenia nie oznacza, że ​​historia się powtórzy. Odważni ludzie nie zatrzymują się, gdy zostaną odrzuceni. Próbują dalej i starają się szukać czegoś lepszego.

Odwaga, by pokazać swoje prawdziwe ja

Odwaga oznacza obnażenie naszej prawdziwej postaci i wybór autentyczności, aby inni mogli zobaczyć nasz pełen obraz. Tylko wtedy naprawdę nas poznają i tylko wtedy możemy być pewni, że ci, którzy trzymają się blisko nas, robią to, ponieważ kochają nas tak, jak my kochamy ich.

Para patrzy sobie w oczy

Kochanie samych siebie jest kluczem do tego, aby mieć pewność, że nie powinniśmy się poddawać. Kiedy kochamy samych siebie, akceptujemy nasze lęki, cenimy samych siebie i nie pozwalamy, by nasza niepewność powstrzymywała nas od pokazywania światu, kim naprawdę jesteśmy.

Zapomnijmy o zjednoczeniu ciał i zadbajmy o to, aby nasze dusze były ze sobą połączone. Odłóżmy na bok nasze obawy i bądźmy wolni, aby odkrywać siebie i odkrywać siebie nawzajem. Koniec z makijażem, zbroją i poczuciem niepewności. Poznajmy się tacy, jacy jesteśmy naprawdę.

Dusza się nie starzeje, to tylko skóra się marszczy...

2019-07-30       


Potoczne powiedzenie mówi, że ludzie nie starzeją się w momencie, gdy na ich skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki, ale kiedy ich nadzieje i marzenia na przyszłość blakną, a dusza traci swój wewnętrzny ogień. Prawda jest jednak taka, że nikt nie starzeje się po przeżyciu określonej liczby lat, ale gdy przestaje marzyć, a dusza zapada w letarg.

W samym środku serca istnieje specjalne miejsce, które w odpowiednich warunkach wypełnia się miłością. Można potraktować je jako środek kwiatu. Wtedy życie zostaje odzwierciedlone pod postacią liści, które otaczają jądro tego kwiatu.

Natomiast inne kwiaty, na które składa się serce obejmują piękno, nadzieję, radość i chęci. Razem tworzą cały ogród doświadczeń, którym opiekujemy się przez dłuższy lub krótszy czas, pozwalając mu osiągnąć szczytowy moment rozwoju w jakimś okresie swojego życia.

Para starszych ludzi

„Upływające lata marszczą skórę, ale tylko utrata entuzjazmu jest w stanie zmarszczyć Twoją osobowość, na którą składają się dusza i umysł. Smutek, zwątpienie, brak wiary w siebie, lęk przed rozpaczą to wszystkie te elementy, które z wiekiem przejmują władzę nad Twoim sercem i powodują wygaszanie ognia w Twojej duszy.

Niezależnie od tego, czy ma się szesnaście czy pięćdziesiąt lat, w sercu każdego człowieka istnieje chęć poznawania nowych rzeczy, ten specyficzny, delikatny rodzaj zdumienia po spojrzeniu w gwiazdy, nieposłuszeństwo wobec ustalonej hierarchii rzeczy, dusza dziecka przejawiająca się we wzmożonym apetycie na życie. „

Autor nieznany

Widok kolejnych zrywanych kartek z kalendarza nie czyni nas mniej zdolnymi do miłości, spełnienia naszych marzeń lub korzystania z uroków życia z naszym partnerem. To prawda, że w miarę upływu czasu pojawiają się u nas różnego rodzaju wady i niedomagania.

Ale stanowią one nieodłączny element naszej osobowości, podobnie jak nasza dusza. Jednak to nie powinno być kojarzone z czymś negatywnym, bo nie wiemy, z jakimi zmiany przyjdzie nam zmagać się wraz z upływem czasu.

Czas upływa, ciało się starzeje, ale dusza będzie zawsze młoda

Tam, gdzie jedni widzą starość, inni ludzie widzą piękno przechodzących lat. Czasami nawet o wiele więcej piękna niż w przypadku kobiet w wieku 20 lub 30 lat z młodą wprawdzie twarzą, ale silnym makijażem na twarzy, zaróżowionymi policzkami i mocno podkreślonymi czerwoną szminką ustami. Zapomnij więc o kremach spowalniających efekty upływającego, gdyż proces ten jest nieunikniony.

Starzenie się po prostu jest czymś, co czeka każdego z nas prędzej, czy później. Ale pamiętaj, że obejmuje ono tak naprawdę przede wszystkim aspekty fizyczne, Twoja dusza będzie tak długo młoda, jak tylko zechcesz.

Zatrzymanie młodości w sobie to niezwykle trudna sztuka

“Oddajcie mi wszystkie zmarszczki.
Nie zabierajcie żadnej z nich.
Ich zdobycie zajęło mi przecież całe moje życie.”

Anna Magnani

Nie ma żadnego znaczenia to, że zaczynasz zauważać u siebie pierwsze siwe włosy. Albo że widzisz zmarszczki na najbardziej nieoczekiwanych obszarach twarzy. Być może też Twoje ciało prosi o jeszcze trochę odpoczynku każdego ranka. Ale nie zapominaj o tym, że Twoja dusza się nie starzeje.

To, co jest naprawdę ważne w tym przypadku, jest umiejętne gromadzenie i korzystanie ze wszystkich pokładów nabytego w trakcie całego życia doświadczenia i mądrości. Musisz sobie uświadomić, że dorastanie, a następnie starzenie się jest czymś, co czeka każdego. Nie warto więc tracić ani sekundy swojego życia na niepotrzebne zamartwianie się.

Wigor i energia, jaki oferuje młoda dusza nie jest związany jedynie z rzeczywistym wiekiem. Nie jest to także domena wyłącznie ludzi młodych. Tak naprawdę, to młodość nie jest związana jedynie z Twoją metryką. Ogromne znaczenie, być może nawet o wiele większe, niż myślisz ma także stan Twojego umysłu.

Zmarszczki na twarzach

Staramy się znaleźć eliksir wiecznej młodości, kiedy tak naprawdę chodzi nam o cudowny produkt, który zapewni nam wieczną żywotność. Bo to właśnie dusza może zapewnić nam wieczną młodość, mimo starzejącego się ciała.

Upływające kolejne lata to tak naprawdę najpiękniejsza rzecz na świecie, ponieważ oznacza to, że żyjemy i że wciąż mamy możliwość zdobywania nowych, coraz to bardziej fascynujących doświadczeń i wiedzy. Młoda, energiczna dusza oznacza, że wypełniająca nasze życie miłość oraz dążenie do przygód będą wieczne. A upływ czasu spowoduje jedynie umiarkowanie naszego charakteru, co pozwoli nam spokojnie kontemplować życie, z pełną świadomością tego, że jest ono ulotne.

Ważną kwestią nie jest dodawanie lat do swojego życia, ale życia do kolejnych lat.

“Zestarzej się razem ze mną.
Najlepsze dopiero przed nami!”
Robert Browning

Ludzie, którzy dodają życie do swoich lat już dawno zapomnieli o zwrotach takich, jak „nie mogę” lub „nie dam razy”. Wygnali je ze swojego umysłu, ponieważ wiedzą teraz doskonale, że ich wiek nie jest żadną przeszkodą.

Nie widzą oni zmarszczek na swoich sercach, ponieważ ich dusza się nie marszczy, ani nie starzeje. Jest wręcz przeciwnie. Ona wciąż rośnie i się wzmacnia. Może nasze twarze będą pełne śladów, jakie pozostawiło na niej całe nasze długie życie, ale z naszych oczu nadal będzie bił żar, zwiastujący, że mamy przed sobą kogoś, kto wie doskonale, że życie należy powoli smakować.

Starzenie się

Nigdy nie trać nadziei, nawet jeśli chwilami brakuje Ci sił. Upewnij się, że każdy mijający rok zostanie przez Ciebie dobrze zapamiętany. Niech nie sprowadza się jedynie do kolejnych śladów na Twojej skórze. Ukradnij zawsze kilka sekund, aby utrwalić sobie w pamięci każdy istotny moment i nie zrezygnuj z przyjemności jego wspominania, kiedy tylko nabierzesz na to ochoty.

Szanuj swoje wspomnienia, ale nie żyj wyłącznie nimi. Zmierz się ze swoją teraźniejszością okazując siłę i odwagę. Spójrz wstecz na przeżyte przez siebie lata, zobacz, jak Twoje ciało Ci o nich przypomina.

Uśmiechnij się na wspomnienie wszystkich wspaniałych chwil. Szanuj swoją pamięć oraz wspomnienia, ale nie pozwól się zniewolić przez życie. Twoja dusza przecież wciąż wyrywa naprzód, więc podążaj dalej wybraną przez siebie drogą przez życie, nie krępuj jej i nie zatrzymuj w jednym miejscu.

Zaniedbana miłość ...

2019-07-11       

Niektóre związki są jak nieposolona jajecznica: bez smaku, bez znaczenia, zakotwiczone w monotonii, która prędzej czy później utopi obu partnerów. To jest rzeczywistość, która dotyka wiele par, chociaż ich miłość straciła smak, im może wydawać się to normalne i przejściowe.

Jednak wystarczy chcieć, aby to zmienić. Możesz odzyskać wiosnę, z której zrodziła się Twoja miłość i odsunąć się od upadku, które wydaje się nieuchronnie nadchodzić wraz z zimą.

Uczucia nie starzeją się tak jak ludzie. Jeśli tak się dzieje, to tylko dlatego, że im na to pozwalamy. Na przykład wtedy, kiedy jesteśmy zmęczeni ich utrzymywaniem i pielęgnowaniem.

„Bodźce emocjonalne muszą poruszać się swobodnie, aby nie umrzeć”.
-Walter Riso-

Popełniamy wielki błąd, zamykając pieszczoty, uściski i czułe słowa w sejfie, który ukrywamy w przeszłości. Wcześniej było dla Ciebie ważne, aby pokazać drugiej osobie, jak bardzo ją kochasz. Od kiedy już jej tego nie mówisz ani nie okazujesz, zadowalając się jedynie założeniami i domysłami?

Mdła, starzejąca się miłość

Często słyszymy, że miłość się kończy, że umiera, że zmienia się z upływem czasu. Obwiniamy upływ czasu, aby czuć się lepiej ze sobą i nie brać odpowiedzialności za to, że za mało się postaraliśmy.

Nie tylko porzucamy samych siebie, ale także odsuwamy to, o co kilka lat temu walczyliśmy z tak wielkim wysiłkiem i pasją. Dlaczego teraz, kiedy to zdobyliśmy, przestajemy się starać? Najpierw jedno z nas, później drugie. W końcu obydwoje pozwalamy, aby miłość stała się rozmazanym wspomnieniem.Niewyrazne różowo czarne malowidłoJest to moment, kiedy pojawiają się założenia, które powodują tak wiele nieporozumień w naszych relacjach z drugą osobą. Najbardziej widoczne są w relacjach o charakterze romantycznym. Z tego powodu lepiej powtarzać do znudzenia zawsze te same rzeczy, niż przyjąć niektóre sprawy za pewne.

„Dlaczego miałabym powiedzieć mężowi, że go kocham, skoro on już o tym wie?”. „Nie muszę jej całować, przecież ona już wie, że ją kocham”. „Jesteśmy za starzy, żeby przytulać się publicznie”. Z pewnością niektóre z tych myśli wydają Ci się znajome. Wiele par myśli właśnie w taki sposób.

Niektóre relacje są pozbawione uczuć i cierpienia, są powierzchowne i zbudowanie z monotonii.

Kiedyś nie przeszkadzało Ci powtarzanie ukochanej osobie „kocham cię” nieskończoną ilość razy.

Wychodzeniu do pracy zawsze towarzyszył całus na „do widzenia”. Nie zastanawiało Cię, czy dana sytuacja jest odpowiednia, aby trzymać się za ręce lub nieoczekiwanie się przytulić. To wychodziło z Twojego serca. Ciągle obecna była potrzeba pozostawania blisko partnera i okazywania uczuć.

Pozwalamy, żeby miłość umarła

Płomień nie gaśnie tak po prostu, to my go zdmuchujemy. Możemy nadal go podsycać i wydostać się z sytuacji, w której osiedliśmy i która powstała przez nasze lenistwo.

Miłość zbladła dlatego, że nie chciało Ci się powiedzieć ukochanej osobie czegoś, co dawniej było powtarzane przez Ciebie tak wiele razy. Dlatego, że zmęczyły Cię starania o coś, co zostało już zdobyte.

Wielu ludzi daje od siebie wszystko na początku relacji. Są jak napełniony balon, z którego powietrze zaczyna uchodzić, kiedy zdobędą to, czego chcieli. Ich uczucie stopniowo słabnie, aż zniknie wszystko, co osiągnęli. Czy nadal zastanawia Cię, gdzie odeszła Wasza intymność i dlaczego wszystko się zmieniło?Blednąca miłość
Relacje niszczą się z powodu naszych złych postaw. Przestajemy myśleć o drugiej osobie i skupiamy się na sobie. Uzasadniamy naszą niezdolność do dalszego dawania wszystkiego od siebie, mówiąc „już wiedzą”.

Wiem, że tam jest miłość, ale milcząca, ledwo obecna. Nieśmiała miłość, przez którą czasem nachodzą mnie wątpliwości.

Związek nie trwa sam, nie jest samowystarczalny. Musi być ciągle odżywiany, dzień po dniu, z tym większą dbałością, im więcej lat spędzonych razem, ponieważ życie jest pełne okoliczności zagrażających jego zniszczeniem.

Spoglądasz z zazdrością na starsze pary, które idą razem, szanują się, nie ukrywają swojego uczucia publicznie i zastanawiasz się jak to możliwe. Tymczasem odpowiedź jest prosta: pielęgnują uczucie, które jest szczere, o które tyle zabiegali i w które nieprzerwanie wierzą.

Miłość to wzajemne uczucie, które nie przejmuje się powtarzaniem tych samych słów czy racjonalną refleksją. Gdy zaczynasz analizować i domyślać się, zamiast mówić otwarcie, miłość słabnie.

To jedno z uczuć, które potrzebują swobody, aby można było bezgranicznie go doświadczyć. Wtedy nie ma nudy. Miłość nie staje się nieciekawa, to my stajemy się nudni.
Kobieta i cień mężczyzny

Relacje są trwałe i bezpieczne, jeśli pozostają w rękach osób gotowych dawać od siebie wszystko dzisiaj, jutro i zawsze. Lata nie mają znaczenia, znaczenie ma jedynie nasza postawa.

Narcyzm ...

2019-07-01       

W tym artykule porozmawiamy o pewnym specyficznym zjawisku, jakim jest narcyzm seksualny. Poznanie motywów działania narcystów seksualnych i tego, jak ich rozpoznać, może pomóc Ci uniknąć wpadnięcia w zastawianą przez nich pułapkę.

Czy kiedykolwiek czułaś się wykorzystywana przez swojego partnera seksualnego? A może chce on się z Tobą kontaktować tylko wtedy, gdy jest w nastroju do uprawiania seksu? Czy Twój partner seksualny dba tylko o swoją przyjemność i zawsze stawia Cię na drugim miejscu? Jeśli któraś z tych rzeczy brzmi dla Ciebie znajomo, zwróć baczną uwagę na tę sytuację. Być może w grę wchodzi narcyzm seksualny.

Warto zatem poświęcić kilka minut na to, by jak najwięcej dowiedzieć się na temat tego zjawiska. W naszym dzisiejszym artykule porozmawiamy zatem o pewnym specyficznym zjawisku, jakim jest narcyzm seksualny. Poznanie motywów działania narcystów seksualnych i tego, jak ich rozpoznać, może pomóc Ci uniknąć wpadnięcia w zastawianą przez nich pułapkę.

Ogólnie rzecz biorąc narcyzm seksualny ma wiele wspólnego z typowym zaburzeniem osobowości o charakterze narcystycznym. Oto niektóre z cech, jakie możesz napotkać u osób z tym właśnie zaburzeniem:

 • Egoizm i egocentryzm w sferze seksualnej. Osobom takim zależy jedynie na własnej przyjemności. Nie zwracają wtedy uwagi na nic i nikogo innego.
 • Brak empatii. Nie potrafią postawić się w sytuacji swojej partnerki lub partnera i nie dbają o fizyczne lub emocjonalne potrzeby tej drugiej osoby.
 • Potrzebują nieustannej kontroli i potrzeby dominacji nad drugą osobą.
 • Wolą niezobowiązujące relacje i związki.
 • Narcyzm seksualny przejawia się także w postaci nadmiernego, wręcz chorobliwego dbania o swój własny wygląd.
 • Osoby takie ogólnie rzecz biorąc czują się lepsze od innych.

Narcyzm seksualny i podstawowe informacje na jego temat

Osoby cierpiące na narcyzm seksualny mają tendencję do bycia bardzo wykwalifikowanymi w sztuce uwodzenia. Na ogół są bardzo atrakcyjne, elokwentne i zdają się troszczyć o innych ludzi.

Ponadto tacy ludzie są zazwyczaj bardzo atrakcyjni (i nie chodzi tutaj tylko o cechy typowo fizyczne). Ich wygląd fizyczny, pewność siebie i asertywność prawdopodobnie wydają się być pozytywnymi cechami dla osób obracających się wokół nich. Ludzie, którym najbardziej odpowiadają te właśnie cechy, są zazwyczaj bardzo podatni na bycie zależnym od kogoś zależni. W wielu wypadkach cechuje ich także niskie poczucie własnej wartości.

Dziś już wiemy jednak, że ludzie zaliczani do grupy narcyzów seksualnych mają z gruntu rzeczy fałszywe poczucie własnej wartości. Są tak bardzo skupieni na sobie, że nie potrafią się opiekować i troszczyć o inne osoby. W związku z tym nigdy nie próbują postawić się w sytuacji innych ludzi i często są całkowicie niewrażliwi na ich potrzeby.

Narcyzm seksualny i jego ciemna strona

Kiedy ktoś pada ofiarą seksualnego narcyza, na początku wszystko może wydawać się wspaniałe. Jednak wkrótce jednak osoba taka w końcu zda sobie sprawę, że coś jest nie tak. Wtedy dopiero zacznie odkrywać ciemną stronę, jaką kryje w sobie narcyzm seksualny.

Para w łóżku

Ten cały Casanova sprawia, że będziesz czuć się pusto i jałowo w środku. Uprawiasz seks tylko wtedy, gdy on tego zechce i jak chce. Nigdy też nie będzie się martwić o Twoje własne potrzeby i oczekiwania seksualne. Tak więc to, co zaczęło się jako gorące uczucie i pożądanie, wkrótce stanie się jedynie bólem i cierpieniem. Ostatecznie więc seks zacznie przyjmować dla Ciebie formę upokorzenia i niczego więcej.

Możesz porozmawiać ze swoim partnerem o tym, co robi i jak się zachowuje. Jednak w przeważającej większości przypadków nic z tego nie będzie. Wynika to z tego, że narcyz seksualny nigdy nie zauważy swoich własnych błędów, ani też nie przyzna się do braku empatii. Zamiast tego zapewne powie Ci takie rzeczy jak na przykład:

 • „Jesteś zbyt wymagająca”.
 • „Nigdy wcześniej nie było takiego problemu”.
 • „Wszystkie moje byłe powtarzały mi, że jestem najlepszy ze wszystkich mężczyzn, z jakimi do tej pory się wiązały”.
 • „Może nie jesteś w stanie osiągnąć orgazmu z powodu jakiegoś problemu zdrowotnego”.

Zasadniczo takie osoby zawsze będą Cię winić za wszystko. Nigdy też nie wezmą na siebie odpowiedzialności ani nie przyznają, że mogą się sami mylić.

Seks jako kara

Seks może okazać się być bardzo niebezpiecznym narzędziem, gdy w grę wchodzi dynamika zmian emocjonalnych. Narcyzm seksualny często wykorzystuje bowiem seks jako swego rodzaju oręże. Jeśli narcyz seksualny chce Cię ukarać (z jakiegokolwiek powodu), może zacząć wykorzystywać do tego zadania właśnie seks.

Mężczyzna i kobieta

Na przykład może Ci odmówić uprawiania seksu, chyba że na jego własnych warunkach. Ponadto narcyz seksualny będzie za wszelką cenę unikał ustanowienia solidnej więzi ze swoją partnerką lub partnerem (czyli z Tobą) jako sposób na emocjonalne zabezpieczenie się przed potencjalnym rozpadem relacji. To sprawia, że seks staje się podstawą łączącego Was związku.

Narcyzm seksualny – różnice między mężczyznami a kobietami

Istnieją pewne różnice między seksualnymi narcyzami płci męskiej i żeńskiej:

 • Narcyzi seksualni pod postacią kobiet na ogół domagają się nieustannie tego, aby ich partner je wciąż podziwiał. Atrakcyjność partnera w ich oczach jest wprost proporcjonalna do tego, jak bardzo ich partner podziwia ich urodę. Często karzą swojego partnera odmawiając mu seksu. Ich życie seksualne zależy całkowicie od tego, czy ich partner spełnia ich niezwykle wysokie wymagania.
 • Z kolei narcyzi seksualni płci męskiej są na ogół całkowicie obojętni na przyjemność odczuwaną przez ich partnerkę. Są też bardziej skłonni do wykorzystywania wszelkich zalet oraz wad ciała partnerki na swoją korzyść.

Słów kilka tytułem podsumowania

Zanim zakończymy nasze dzisiejsze rozważania, chcemy Cię po prostu ostrzec. Narcyzm seksualny oznacza, że ludzie tacy jak oni rzadko wnoszą coś pozytywnego do życia innych ludzi. Często żywią się energią ludzi żyjących wokół nich. Niestety jest bardzo prawdopodobne, że Cię także zignorują, jeśli powiesz im, co czujesz lub jak Cię krzywdzą.

Inteligencja emocjonalna i jej znaczenie u nauczycieli

2019-06-27       


Umiejętność skutecznego zarządzania emocjami u nauczycieli jest niezwykle ważną cechą. Zapobiega ona nadmiernemu poziomowi stresu i ponadto pomaga radzić sobie ze skomplikowanymi sytuacjami w trakcie lekcji bez negatywnego wpływu na ogół uczniów.

Nauczyciele, którzy regularnie strofują swoich uczniów, którym brakuje empatii, którzy ich nieustannie karzą zamiast mówić „czekam tutaj na Ciebie, jeśli potrzebujesz pomocy”, a nawet którzy mają zwyczaj stawać do pełnej agresji konfrontacji ze swoimi uczniami, są po prostu pozbawieni jednej kluczowej umiejętności. Jest nią inteligencja emocjonalna.

Te zachowania wynikają także z niezdolności do zarządzania własnymi emocjami. Niestety inteligencja emocjonalna nie jest czymś, czego możemy bez problemu nauczyć się w ciągu jednego popołudnia w domu ani w szkole. Dlatego też tak wielu osobom brakuje tych umiejętności zarządzania swoim stanem emocjonalnym.

W naszym dzisiejszym artykule zajmiemy się więc bliżej tą istotną kwestią. Poświęć więc kilka minut na jego przeczytanie, bez wątpienia uznasz go za bardzo pożyteczną dawkę informacji!

Inteligencja emocjonalna, czyli spróbuj się postawić w roli nauczyciela

Nie napisaliśmy tego artykułu, aby wskazać palcem na nauczycieli i następnie im pogrozić. Większość z nich robi to, co tylko jest w stanie w oparciu o posiadaną wiedzę i inne kompetencje.

W wielu przypadkach jednak inteligencja emocjonalna, czy raczej jej brak u nauczycieli zwiększa poziom niepokoju i stresu związany z koniecznością na przykład stawienia czoła wyzwaniom takim jak krnąbrni uczniowie, a także tacy, którzy mają problemy w domu, czy też rodzice, którzy nie przychodzą na spotkania z nauczycielami (popularne wywiadówki).

Albo też wręcz odwrotnie – rodzice, którzy są zbyt wymagający wobec dziecka i zawsze pytają przede wszystkim o to, dlaczego ich pociecha ma stopnie, które oni sami uważają za „kiepskie”.

W klasie

Każdego dnia w szkołach jest więcej i więcej przypadków zastraszania. Nie obejmują one wyłącznie samych uczniów. W wielu przypadkach tego typu zachowania skierowane są także w stronę nauczycieli. Ale kto przygotowuje ich samych do stawienia czoła tym brutalnym sytuacjom?

Prawie żaden z członków grona pedagogicznego w szkole z nich nie ma doświadczenia w skutecznym zarządzaniu emocjami w problematycznej grupie młodzieży. Niemniej jednak bez wątpienia zdecydowana większość nauczycieli doświadczyła takiej właśnie sytuacji na swojej własnej skórze.

Znaczenie zarządzania emocjami przez nauczyciela

Zarządzanie emocjami w sprawiającej problemy grupie uczniów zaczyna się od nauczenia się zarządzania swoimi własnymi emocjami przez nauczyciela. I w tym właśnie momencie na scenę wkracza inteligencja emocjonalna. Nauczyciele przecież nie zmieniają się w maszyny, gdy przechodzą przez drzwi swojej.

Nie pozostawiają też oni swoich własnych emocji za drzwiami. Oni przecież muszą wykonywać swoją pracę, czyli uczyć innych pomimo swoich własnych marzeń, ale w wielu wypadkach także swoich własnych trosk i problemów.

Z drugiej jednak strony wielu uczniów rezygnuje z kontynuowania nauki w szkole, ponieważ ich zdaniem nauczyciele stracili cały swój entuzjazm. To prawda, że kadra pedagogiczna może w znaczący sposób wpływać na swoich uczniów.

W efekcie tego uczniowie naprawdę mogą odnieść wiele korzyści, jeśli ich nauczyciele zmienią się „na lepsze”. Dlatego właśnie inteligencja emocjonalna jest tak bardzo ważną umiejętnością dla praktycznie każdego nauczyciela.

Nauczyciel wpływa na całą wieczność człowieka. Nigdy nie będzie w stanie jednoznacznie określić, w którym miejscu kończy się jego wpływ na ucznia.
–Henry Brooks Adams–

Podstawowe umiejętności pozwalające na doskonalenie inteligencji emocjonalnej u nauczycieli

Ludzie, którzy zdołali opanować tę cenną umiejętność, jaką jest inteligencja emocjonalna, cechują się ogólnie rzecz biorąc pięcioma zasadniczymi zdolnościami.

Do bliższego opisania każdej z nich zainspirowała nas publikacja Petera Saloveya oraz Johna D. Mayera zatytułowana „Emotional Development and Emotional Inteligencje: Educational Implications”, której autorzy uszeregowali te właśnie zdolności w następującej kolejności:

Z-nauczycielką w klasie
 • Znajomość samego siebie. Pod tym określeniem kryje się poznanie swoich własnych emocji oraz relacji z naszymi myślami i działaniami. Znajomość samego siebie pozwoli nam być bardziej świadomymi siebie i swoich potrzeb oraz reakcji.
 • Kontrola nad stanem swoich własnych emocji. Ta zdolność pozwala nam zdominować wszelkiego rodzaju impulsywność, która może powstać w stresujących lub chaotycznych sytuacjach w trakcie zajęć lekcyjnych.
 • Umiejętność motywowania. Cecha ta pomaga nauczycielom zrozumieć to, jak mogą się sami zmotywować. To z kolei pozwala im skutecznie motywować swoich uczniów.
 • Empatia. Jest to umiejętność, która wydatnie pomaga nauczycielom komunikować się ze swoimi uczniami i ich lepiej rozumieć. Bo być może ten konkrety uczeń, który nie otwiera zbyt często swojego zeszytu w trakcie lekcji, przeżywa właśnie trudną sytuacją w postaci rozwodu swoich rodziców. W efekcie nie jest chwilowo w stanie poświęcać zbyt wiele uwagi tematyce zajęć lekcyjnych.
 • Umiejętności społeczne i przywódcze. Jest to grupa przydatnych zdolności, które umożliwiają prowadzenie skutecznej interakcji uczniami i to bez jakiejkolwiek utraty autorytetu nauczyciela.

Dzieci są jak mokry cement. Cokolwiek na nie spada, zostawi wyraźny ślad.
-Haim Ginott-

Inteligencja emocjonalna pomaga lepiej chronić się przed stresem

Inteligencja emocjonalna pomaga nauczycielom stawić czoła wszelkiego rodzaju stresującym sytuacjom, w których ich działania mogą wpływać na jakość uczenia się i samopoczucie ich uczniów. Ponadto pomaga im radzić sobie z nowymi wyzwaniami, które pojawiają się w przypadku szczególnie problematycznych grup uczniów, zatłoczonych sal lekcyjnych lub brakiem motywacji.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym ważne jest nauczanie wartości i radzenie sobie z problemami uczniów w bardziej zrozumiały sposób. Nauczyciele mają większy wpływ na nasze dzieci, niż nam się wszystkim wydaje.

Bycie nauczycielem nie jest łatwe. Zbyt wiele lekcji, zbyt wielu uczniów i zbyt wysoki poziom stresu oraz niepokoju definiują codzienne życie każdego członka grona pedagogicznego każdej ze szkół.

Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że my także byliśmy uczniami wiele lat temu. Mieliśmy swoje własne problemy i zwykliśmy myśleć „nikt mnie i tak nie rozumie”. Jak wspaniale byłoby na przykład, gdybyśmy zamiast poddawać się protekcjonalnym spojrzeniom nauczyciela, mogli usłyszeć cenny wykład pod koniec lekcji, który pokazałby nam, że jesteśmy wyjątkowi i że nasz ulubiony nauczyciel także nas we wszystkim wspiera?

Pozytywne osoby...

2019-06-25       

Pozytywne osoby są nam potrzebne. Jesteśmy otoczeni negatywną energią niemal z każdej strony. Ludzie bez przerwy narzekają, robią różne rzeczy, aby skrzywdzić siebie i innych, próbują obniżyć morale swoją krytyką i restrykcyjnymi argumentami. Ale niektórzy ludzie są w stanie zachować optymizm w najbardziej toksycznym środowisku.

Co robią pozytywne osoby, aby uciec od negatywnej energii, która ich otacza?

„Energia umysłu jest esencją życia”.

–Benjamin Franklin–

Negatywna energia może rozprzestrzeniać się i wpływać na twoje myśli i działania. Unikanie źródeł negatywnej energii jest niezbędne, jeśli chcesz odnieść sukces. Każdy może odczuwać negatywne emocje, ale jedynymi, potrafiącymi je odeprzeć, są ludzie, którzy nauczyli się radzić sobie z nimi. W jaki sposób? Na następujące sposoby:

Pozytywne osoby znajdują szczęście w swoim wnętrzu

Pozytywne osoby nie szukają szczęścia w bodźcach zewnętrznych. Kiedy szukasz szczęścia poza sobą, twój nastrój spada wraz z zanikiem zewnętrznego bodźca. Powoduje to niepewność i uzależnienia.Kobieta i żółte niebo.

Zamiast tego, ludzie patrzący na świat optymistycznie szukają wewnętrznych źródeł pozytywnej energii. W ten sposób ich stan szczęścia nie zależy tak bardzo od sytuacji zewnętrznej, ale od konfrontacji z sytuacją. Świadomość tego pozwala im filtrować negatywną energię poprzez poszukiwanie wewnętrznego spokoju.

Pozytywni ludzie unikają negatywnych ludzi

To może być jedna z najważniejszych rzeczy, którą należy wykonać, aby utrzymać pozytywną energię. Jest popularne powiedzenie, które mówi: „ten, kto unika ryzyka, unika niebezpieczeństwa”. Cóż, coś podobnego dzieje się z pozytywnymi ludźmi. Kiedy unikasz ludzi toksycznych, nie ma ryzyka, że ​​zostaniesz przez nich skażony.

Problem polega na tym, że wymaga to siły , którą nie zawsze dysponujemy: odwagi i determinacji. Odwaga jest niezbędna, aby unikać negatywnych ludzi. Głównie dlatego, że ci, którzy mają na nas największy wpływ, najczęściej są ważnymi osobami w naszym życiu, niektórych darzymy nawet ogromną miłością.

Jednak unikanie ludzi toksycznych ma więcej zalet niż wad, zwłaszcza, że ​​kiedy decydujesz się być z nimi, robisz to z własnej woli, ładujesz w ten sposób swoje baterie i wzmacniasz tarczę ochronną. Kiedy podejmujesz taką decyzję, masz kontrolę. To jest świetna broń.

Pozytywni ludzie wierzą w siebie

Jednym z najbardziej toksycznych i negatywnych obciążeń na które każdy z nas jest narażony, jest sceptycyzm ludzi, którzy nie wierzą w nas, krytykują lub próbują ograniczać. Ludzi, którzy zrzucają na nas własne niekompetencje i frustracje.

Pozytywnie nastawieni ludzie są świadomi, że ich sukces zależy od wiary w siebie, nawet jeśli nikt inny tego nie podziela. Ostatecznie, każdy jest odpowiedzialny za swoje życie.

„Nasze przekonania na temat tego, kim jesteśmy i kim możemy być dokładnie określają, kim możemy być.”

-Anthony Robbins-

Pozytywni ludzie ćwiczą i pozostają w kontakcie z naturą

Ćwiczenia fizyczne sprzyjają uwalnianiu endorfin, hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie. Ćwiczenia pomagają również radzić sobie ze stresem i poprawiają samoocenę. To wszystko tworzy koktajl optymizmu i pozytywnej energii, która pomaga ci pozostać silnym w obliczu możliwych negatywnych fal napływających z zewnątrz.

Pozytywni ludzie mają także regularny kontakt z naturą i spędzają czas na świeżym powietrzu. Natura i świeże powietrze sprzyjają relaksowi, introspekcji i samoświadomości.

Ćwiczenia, przebywanie na świeżym powietrzu i kontakt z naturą służy naładowaniu pozytywną energią i odfiltrowaniu wszystkich możliwych toksyn, które cię zainfekowały.Biegnąca kobieta.

Pozytywni ludzie akceptują porażkę i biorą odpowiedzialność

Pozytywne osoby akceptują porażkę, ponieważ wiedzą, że to jedyny sposób na naukę i rozwój. Rozumieją negatywne emocje, które ona wywołuje, ale nie pławią się w nich. Zamiast tego wychodzą z kryzysu i idą do przodu.

Pozytywni ludzie zawsze biorą odpowiedzialność za to, co dzieje się w ich życiu i nie próbują obwiniać innych, aby usprawiedliwić swoje błędy. Koncentrują się na tym, co mogą poprawić i analizują co się stało, aby mogli zrobić to lepiej następnym razem.

Pozytywni ludzie nie potrzebują aprobaty innych ludzi

Poleganie na opinii innych ludzi sprawia, że ​​stajesz się wrażliwy, można cię łatwo zmanipulować, a nawet uzależnić. Pozytywni ludzie zdają sobie z tego sprawę, tak samo jak wiedzą, że nie można zadowolić wszystkich. Dlatego nie szukają aprobaty innych ludzi. Działają najczęściej w zgodzie z własnym zestawem wartości.

Słuchają opinii innych ludzi, ale nie pozwalają, by wpłynęły na nich bardziej, niż to potrzebne dla ich dalszego rozwoju. Wiedzą, jak okazać wdzięczność za konstruktywną krytykę i jak radzić sobie z tymi osobami, które próbują ich zniszczyć.

Pozytywni ludzie uważają, że każdy problem da się rozwiązać

Są świadomi, że na wszystko, z wyjątkiem śmierci, istnieje jakieś rozwiązanie – zgodnie z maksymą, że „tam, gdzie jest życie, jest nadzieja”. Dla pozytywnych ludzi zawsze istnieje jakiś sposób na pokonanie przeszkody.Mężczyzna na drabinie.

Nawet kiedy sięgną dna są w stanie pozbierać się i patrzeć w przyszłość z zamiarem zrobienia wszystkiego, co konieczne, aby stać się silniejszym i podnieść po porażce.

Znalezienie szczęścia ...

2019-05-13       


Znalezienie szczęścia w drobnych działaniach jest możliwe. Kto powiedział, że możemy osiągnąć spełnienie tylko przy wielkich wydarzeniach i osiągnięciach w naszym życiu? Każdy dzień jest cenny, a każde działanie ma swoje znaczenie. Choć może to być przyziemne, wpływa to na Twój sposób widzenia i doświadczania życia.

Umiejętność jaką jest znalezienie szczęścia w drobnych działaniach jest niemal darem. Nie przychodzimy na świat czując się szczęśliwym. Budujemy szczęście gdy odkrywamy, że kluczem jest dobre samopoczucie. W związku z tym musimy o to walczyć, aby być szczęśliwym.


Sposób na znalezienie szczęścia

„Oczekiwanie zbyt wielkiego szczęścia jest przeszkodą do szczęścia”.

-Bernard Le Bouvier de Fontenelle-

Jeśli spojrzysz na to wystarczająco dobrze, nie ma czegoś takiego jak nieistotne działania. Traktujemy je w ten sposób, ponieważ zakładamy, że są to zwyczajne, codzienne rzeczy. Nie uważamy, że mają one wielki wpływ na nasze życie. Jednakże, jeśli o tym pomyślisz, nawet sposób w jaki się budzisz wpływa na Twój dzień w jakiś sposób. To samo dzieje się z innymi rutynowymi działaniami. Właśnie dlatego musimy nauczyć się tego, że znalezienie szczęścia w drobnych działaniach jest jak najbardziej możliwe.

1. Inwentarz szczęścia

Po pierwsze, każda osoba powinna stworzyć swój własny inwentarz szczęścia. Powinna to być lista zawierająca wszystkie te rzeczy, które wydają się nieistotne, ale generują poczucie dobrego samopoczucia lub przyjemności.

szczęśliwa dziewczyna

2. Uporządkuj, usuń i poddaj recyklingowi

Chociaż może wydawać się to dziwne, organizowanie przestrzeni i przedmiotów osobistych daje nam poczucie dobrego samopoczucia. Nawet jeśli robisz to z przedmiotami, które nie należą do Ciebie, daje Ci to poczucie wewnętrznego porządku, które jest bardzo przyjemne.

Kiedy czujesz się zniechęcony, nie ma nic lepszego niż poświęcenie trochę czasu na poukładanie swojej przestrzeni i dobytku. Nie bierz tego zbyt poważnie i nie myśl, że musisz organizować cały świat naraz. Ciesz się rzeczami, które Cię otaczają i dbaj o to co masz.

3. Natura i chodzenie boso

Nasze spotkania z naturą pomagają nam pamiętać, że żyjemy i zasługujemy na szczęście. Nie musisz opuszczać miasta ani organizować skomplikowanego planu na kontakt z naturą. Po prostu idź do parku, w którym czujesz się dobrze.

chodzenie boso - sposób na znalezienie szczęścia

Chodzenie boso po trawie jest autentyczną terapią. Jest to aktywność, która może dać Ci energię i głęboko Cię zrelaksować. W rzeczywistości chodzenie boso w każdej przestrzeni zawsze jest dobrą rzeczą do zrobienia. Jeśli możesz chodzić boso po trawie lub piasku, to nawet lepiej.

4. Uśmiechnij się i przytulaj innych

Oczywiście kochamy ludzi wokół nas, takich jak nasz partner i przyjaciele. Jednak nie zawsze w pełni wyrażamy naszą miłość. Jednym z małych aktów, które mogą nas uszczęśliwić, jest demonstracja miłości w bardziej oczywisty sposób.

Przytul dziś swojego syna, bez szczególnego powodu, a także powiedz mu jak bardzo go kochasz. Możesz to zrobić również ze swoim partnerem, rodzicami i innymi osobami, które są dla Ciebie ważne. Dobrze jest po prostu naturalnie kogoś uściskać. Na tej samej zasadzie nie powinniśmy zapominać, aby uśmiechać się do ludzi w naszym życiu i dawać im odrobinę szczęścia.

5. Przejdź się i weź głęboki oddech

Nigdy nie zapominaj o ogromnej wartości odpoczynku. Naucz się szanować swoje przestrzenie w których się relaksujesz, ponieważ mogą one określić Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Odpoczynek to coś o czym musisz codziennie myśleć świadomie i coś, co musi stać się częścią Twojego życia.

Doskonałym sposobem na odpoczynek jest umożliwienie sobie krótkiego spaceru. Staraj się to robić w ciągu dnia, gdy słońce jest nadal na zewnątrz. To jedna z najbardziej relaksujących rzeczy, które możesz zrobić. Te spacery mogą uwolnić Cię od stresu i sprawić, że poczujesz się lepiej. Ważne jest, aby oddychać świeżym powietrzem i nie ograniczać się do zamkniętych pomieszczeń przez cały dzień.

dziewczyna leżąca w kwiatach

Jak zauważyliśmy na początku, znalezienie szczęścia w drobnych działaniach jest łatwe i jak najbardziej możliwe. Szczęście to suma kilku przyjemnych chwil. Możesz zbudować styl życia, w którym te małe działania mają prawdziwe znaczenie. Te małe działania przyczyniają się do lepszego stanu umysłu i większej radości z życia.

umysł znajdzie dobro...

2019-04-02       

Postanowiłem, że mogę, muszę i zasługuję na to. Dziś pokażę swoje nowe Ja, odkryję swoją nową energię, oczyszczę umysł, aby pozwolić życiu zmierzwić moje włosy śmiejąc się, tańcząc i przytulając się. Wszystko co jest dobre w życiu targa włosy i niepokoi naszą duszę. Dlatego myślę, że nadszedł czas, aby mój umysł przypomniał sobie to prawie już zagubione uczucie.

Wszyscy przechodzimy przez moment, kiedy nagle mówimy do samych siebie „wystarczy”. Wyczerpanie psychiczne lub presja otoczenia odrywają po kawałku nasze syrenie ogony, którymi cieszyliśmy się, pływając swobodnie w naszych osobistych oceanach. Jednakże, nie zawsze wystarczy powiedzieć „wystarczy”, żeby zmienić to, co pragniemy.

„Zostaliśmy stworzeni do wielkich rzeczy, aby kochać i być kochanym”

-Teresa de Calcuta-

Frazy takie jak „zasługuję na najlepsze”, „czas postawić siebie na pierwsze miejsce” lub „mam prawo do szczęścia”, są jak te przysłowia, które przez cały czas powtarzamy do siebie bez żadnego efektu. Myślimy iż powracając do któregoś zakrętu, znajdziemy coś, co życie schowało dla nas.

Ale nie jest tak łatwo zrobić krok w kierunku czegoś niezwykłego, zwłaszcza jeżeli Twój umysł zdecydowanie trzyma się zwykłości, tego, co da się przewidzieć.

Zmiany w kierunku podniosłości nie wymagają zaplanowania. Nie musimy ani prosić, ani czekać, aż gwiazdy się zapytają o naszych życzeniach. Dla szczęśliwego życia potrzebna jest tylko jedna rzecz: szczęśliwy umysł.

Dziewczyna w puszce próbuje dżem z łyżki

Wyczerpany umysł i zamknięte okna

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym jak dużo myśli mamy w głowie w ciągu jednego dnia? Neurolodzy lubią tego typu pytania, więc już dawno znalazły odpowiedź: około 50 000. Warto jednak zaznaczyć, iż prawie 80% z nich jest absolutnie bezużyteczne. Większość z nich się powtarza, jest mechaniczna albo nawet obsesyjna.

Wyczerpany mózg to odbicie nieszczęśliwego umysłu. To pociąg destrukcyjnych myśli, który jeździ torami o nazwie „gdybym miał…”, „jeśli inni pozwolą…” lub „nie nadaję się do…”

Czasami, na tych wyjątkowo bezpłodnych drogach, nasz umysł obwinia innych w naszych nieszczęśliwych momentach. To jest paliwo dla zmęczonego mózgu, który po prostu nie jest w stanie rozwiązać problemu.

A więc zamknięcie okna do naszego umysłu w ten sposób sprawi, że będziemy słuchać tylko pogłosu fantastycznego szeptu, wywołanego strachem, niezdecydowaniem oraz rozpaczą.

Dobrym pomysłem, aby „nawiązać kontakt” z dobrem, które oferuje nam świat, jest przyjęcie otwartej postawy, co pozwoli integrować w twój umysł 2 rewelacyjne procesy: recykling i tworzenie.

Człowiek siedzi na ośmiornicy jako wyspie

Jesteśmy pewni, że utylizujesz opady i dbasz o środowisko i planetę. Ale nasza głowa też potrzebuje podobnego „opiekuna”. Duża liczba naszych myśli jest całkowicie bezużyteczna.

One są nawet szkodliwe, więc zamiast gromadzić je, musimy zająć się ich recyklingiem. W tym celu nie ma nic lepszego niż przekształcenie myśli „nie mogę” w „zasługuję na szansę aby spróbować.”

Będziemy mieć zdrowszy umysł, jeżeli, oprócz recyklingu, nauczymy się tworzyć i radzić sobie z naszymi myślami. Pomysły, cele i nowe nastawienie tworzą, wzmacniają lub, też, mogą osłabić połączenia między neuronami w naszym mózgu.

Dzięki nowym myślom pojawiają się nowe potężne emocje, które pożegnają ten wyczerpany mózg oraz jego zamknięte okna.

Dobro życiowe: zdolność do przyjęcia nowych perspektyw

Aby zrozumieć magię naszego mózgu i naszych emocji, chcemy zaprosić Cię do udziału w małym eksperymencie. Zrób zdjęcie bądź wydrukuj jakiś piękny krajobraz. Teraz podnieś to tak, aby dotknąć obrazu nosem.

Podczas próby skup się na tym, co widzisz, jedyna rzecz, którą jesteś w stanie rozróżnić to niewyraźna plama, która nie dostarczy żadnej informacji do Twojego mózgu.

Nasz zmęczony umysł działa podobnie. Wcale się nie wzbogaca, zastanawiając się nad rzeczami, które są przed naszym nosem. Ale jak zaczniemy powoli się odsuwać od nich, pełen możliwości i inspirujących piękności świat zacznie się odkrywać przed nami w całej okazałości.

Zwiększenie dystansu między nami a wieloma rzeczami  dookoła jest czymś pozytywnym. To daje możliwość zrozumieć, że nic, absolutnie nic, nie jest wystarczająco silne, aby nas zniewolić.

Kobieta i zwierzęta na drzewie

Klucze do bycia otwartym na dobra, które życie może Ci dać

Uniwersytet Kalifornijski przeprowadził interesujące badanie dotyczące fenomenu szczęścia z punktu widzenia neurologii, które okazało się być na tyle praktyczne, na ile pouczające. Na bazie tego badania została napisana książka o nazwie „Trenuj swój mózg, aby być szczęśliwym”.

Wyjaśnia nam ona, jak nasze myśli zmieniają „nasze szare komórki”, aby stworzyć potężny materiał emocjonalny, który nabiera w płuca równowagę i dobre samopoczucie.

Aby zostać bardziej przenikliwym na możliwości naszych sytuacji, za mało po prostu powiedzieć: „Zamierzam znaleźć swoje szczęście”. Przed instalacją nowych myśli trzeba pozbyć się starych.

Czasami, zadawanie sobie pytań zmusza nas do koncentrowania uwagi i naszych zasobów na ich rozwiązywaniu. Dobre pytanie jest jak odkurzacz, który może podnieść to, co nie jest pomocne i może zaszkodzić. Na przykład, zamiast mówić „Chcę być szczęśliwym”, warto zadać sobie pytanie „Co mnie powstrzymuje prezd byciem szczęśliwym?” i bardzo nad nim się zastanowić.

Z drugiej strony, istnieją pewne aspekty, które musimy jasno określić dla siebie. Osoba, która chce być szczęśliwą, nie porównuje siebie do innych. Ona również nie używa w mowie trybu przypuszczającego („gdybym miał”, „gdybym się podobał”, „gdyby inni zwrócili na to uwagę”).

Mów w czasie teraźniejszym, bądź twardy w swoich celach i nie porównaj swoich zdolności do zdolności innych. Kultywuj inspirujące, odświeżające i kreatywne myśli. Nie zapominaj że przede wszystkim tylko otwarty umysł widzi to, co wyjątkowe w rzeczach, które inni postrzegają jako zwykłe.

Obrazki udostępnione dzięki uprzejmości Marie Desbons i Milly Marquis

Spokojne życie to szczęśliwe życie...

2019-03-24       


Niektórzy ludzie od dzieciństwa wiedzą kim chcą zostać w przyszłości – co zrobią „kiedy dorosną” i jak będzie wyglądać ich życie.

Dla innych objęcie właściwej ścieżki jest nieco trudniejsze, jednak większość z nas staje w obliczu tego samego pytania: co zamierzam zrobić z własnym życiem?

Szczęście mierzymy w kontekście osiągania pewnych celów. Niewielu ludzi powie ci, że kiedy dorosną pragną wieść spokojne życie. Co to w ogóle jest za cel?

Nasza kultura jest silnie zorientowana na spełnianie marzeń i podążanie za swoją pasją. Kiedy weźmiemy na przykład najpopularniejsze programy w telewizji, okaże się że są to takie, w których ludzie rywalizują o szansę na spełnienie swoich marzeń.

Wydaje się, że tym co osiągnąć musi każdy człowiek jest sukces. Bycie numerem jeden, osiągnięcie tego, co nie udało się innym ludziom, spełnianie marzeń – to właśnie dążenia dzisiejszych ludzi.

Nikt nie mówi nam jaką musimy zapłacić za to cenę, tym bardziej nie mówi się o innych życiowych ambicjach. Spokojne życie to również jest opcja.

Bycie wyjątkowym – ciągłe pragnienie ego

Posiadanie talentu, czy daru to nie zawsze błogosławieństwo – nie koniecznie będzie cię on uszczęśliwiać. W dzisiejszym społeczeństwie mówi się nam, że jesteśmy w czymś dobrzy to musimy to wykorzystywać, udostępniać swój talent innym, którzy chcą z niego skorzystać, a w efekcie zarabiać nim na życie.

Powszechne jest również mniemanie, że ten talent czyni nas wyjątkowym i musimy to pokazać światu.

Mężczyzna podziwiający pejzaż

To samo dzieje się z ludźmi o niecodziennymi intelektualnymi możliwościami. W taki czy inny sposób, im inteligentniejsza jest dana osoba, tym bardziej inni oczekują od niej, iż „zrobi dobrą robotę”, lub zajmie się czymś bardziej skomplikowanym.

Może to wydawać się kłamstwem, jednak ich opcje są ograniczone, gdyż nie mogą tak dużo talentu „marnować” na naukę. Nie można marnować tak wielkiego talentu na bycie szczęśliwym.

Być może powinniśmy zacząć edukować młodzież, że odpowiedź na pytanie co chcesz robić w przyszłości wcale nie musi być taka sama jak na pytanie jaką pracę chcesz wykonywać w przyszłości.

Niespełnianie wszystkich marzeń może być dla nas zbawienne

Łatwo jest marzyć o szczęśliwym, cudownym życiu pełnym zawodowego i osobistego spełnienia, wspaniałych luksusów, na które stać cię dzięki niesamowitej pracy, licznych okazjach na realizowanie wymarzonego życia, takiego jakie serwuje nam telewizja. Prawda jest taka, że często wierzymy, że tak właśnie powinno być.

Czasem jednak nasza obsesja w osiąganiu swoich celów i sprostania stawianym wobec nam wymaganiom jest tak wielka, że po drodze zapominamy o tym co ważne.

W poszukiwaniu sukcesu obciążamy się stresem, poświęcamy własne relacje na rzecz spełniania osobistych celów. Łatwo zapominamy o swojej emocjonalnej i duchowej stronie.

Drogowskazy

Z pewnością możesz przytoczyć wiele przykładów ludzi, którzy są na szczycie, którym udało się osiągnąć ich życiowe cele, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach, jednak żyjący u granic swoich możliwości fizycznych i mentalnych, nie wspominając już o ich zdrowiu.

Ludzie ci żyją pod ogromną presją i z różnych powodów często nie mają wyjścia i mimo wszystko muszą nadal żyć w ten sposób. Ludzie ci nie mają szansy na zmianę.

Z pewnością również znasz ludzi, którzy z jakichś powodów przestali gonić swoje marzenia i całkowicie zmienili swój styl życia. Na tej decyzji mnóstwo zyskali, a wystarczyło jedynie że porzucili swoje dotychczasowe zajęcie. To właśnie o nich jest ten cytat.

„Pamiętaj, że czasami niepowodzenie w swoich marzeniach okazuje się wspaniałym łutem szczęścia.”

-Dalai Lama-

Kluczem jest być elastycznym, unikać ciosów i wyciągać z każdej porażki jak najwięcej, patrzeć w siebie, a nie tylko wokoło. Czego pragniesz od życia: być, czy mieć? Akceptując rozdanie, które dało ci życie możesz rozegrać wspaniałą partię.

Życie polega na poszukiwaniu szczęścia

„Wierzę w to, że celem życia jest poszukiwanie szczęścia. Wierzysz w religię, czy nie, wierząc w to, czy w tamto, każdy z nas szuka czegoś lepszego w życiu. Dlatego twierdzę, że każdy nasz życiowy ruch na prowadzić nas do szczęścia…”

-Dalai Lama-

Czy w naszym otoczeniu osiągnięcie szczęścia jest w ogóle możliwe? W głębi duszy każdy wie, e jest to trudne, przynajmniej w okolicznościach w jakich stawia nas dzisiejsze społeczeństwo i ogólna tendencja do komplikowania się życia.

Uproszczenie pewnych kwestii może zwiększyć nasze szanse na odnalezienie szczęścia, którego tak pragniemy.

Droga

Każdy z nas musi szukać własnego sposobu na podążanie tą ścieżką bez poczucia winy, czy zachodzenia drogi innym ludziom; w pełnym poszanowaniu drogi obranej przez innych ludzi.

Strony: 15