samotniś_

 
Rejestracja: 2017-02-18
Nie taki samotny samotniś_.... Alfiąto :d... ❤.
Punkty186Więcej
Następny poziom: 
Ilość potrzebnych punktów: 14
Ostatnia gra

Cytaty o miłości...

2020-06-19       

Cytaty o miłości dają nam możliwość do refleksji. Neruda powiedział, że miłość rodzi się ze wspomnień, żyje dzięki inteligencji i umiera z zapomnienia… Weźmy zatem pod uwagę, że te krótkie małe lekcje, które zachęcają nas do budowania dojrzałych i mądrych związków, pozwalają nam zrozumieć, że nie istnieje tam tylko ból, że miłość tak naprawdę to wolność.

Mówimy to z bardzo prostego powodu. Ponieważ miłość jest jedną z najgłębszych i najpotężniejszych emocji, warto to robić dobrze, warto oddzielić sztuczność od istoty, by odłożyć na bok te pomysły, które przez długi czas przysłaniały pojęcie miłości. Przez cytaty takie, jak „kto cię kocha, sprawi, że nie będziesz płakać” mieliśmy fałszywe spojrzenie, przez co budowaliśmy niedojrzały i mylny obraz związku.

Poznajmy więc najpiękniejsze cytaty o miłości aby nieco bliżej przyjrzeć się temu tematowi.

Jak powiedział Albert Camus, prawdziwe nieszczęście nie polega na tym, że nie jesteśmy kochani, ale na tym, że nie wiemy, jak kochać. Dlatego postarajmy się zrobić to dobrze, zastosujmy w praktyce tę mądrzejszą i jaśniejszą stronę relacji, aby dać nam szczęście i rozwój osobisty, zaangażowanie i uwagę. Wspólną ścieżką, po której możemy iść ramię w ramię, ale wiedząc, że nadal jesteśmy wolni, silni, aby rosnąć na obu płaszczyznach: indywidualnie i wspólnie.

gif para

Najlepsze cytaty o miłości

Cytaty o miłości wypełniają świat poezji i literatury, w którym wspaniali pisarze, filozofowie i myśliciele zawsze oddawali hołd wzbogacając nasze umysły i serca. Chociaż prawdą jest, że wszyscy mamy nasze ulubione teksty, zawsze dobrze jest poszerzać horyzonty. Spędzić czas na łączeniu znanych nam słów z innymi tekstami, które mają dla nas znaczenie…

1. Zawsze bądź sobą

“Osoba, która odkrywa, że jest kochana taką, jaka jest, a nie za to, kim zdaje się być, będzie czuła, że zasługuje na szacunek i miłość.”
-Carl Rogers-

Przyznajmy, niewiele zachowań jest bardziej kuszących niż udawanie, że jesteśmy tym, kim nie jesteśmy. Pokazanie nieprawdziwej wersji nas samych tylko po to, aby przyciągnąć, by zadowolić innych lub podobać się innym. Ten, kto nas kocha,  kocha nas takimi, jakimi jesteśmy, z naszą esencją, z naszymi wadami, zaletami i wspaniałą osobowością.

2. Miłość to jedyna rzecz, która rośnie, gdy ją dzielisz

“Jeśli dana osoba kocha tylko jedną osobę i jest obojętna wobec wszystkich innych, jej miłość nie jest miłością, lecz zwykłym przywiązaniem lub rozszerzonym egoizmem”
-Erich Fromm-

Unikajmy tych zamkniętych i męczących relacji, w których oddajemy wszystko drugiej osobie. Gdzie wykluczamy innych i izolujemy się w małym, zamkniętym wszechświecie związku. Takie związki są na dłuższą metę destrukcyjne, a także zniewalające. Unikajmy tego, pamiętajmy, że nic nie wzbogaca nas tak bardzo jak ludzie, których możemy kochać, jak nasz partner, nasza rodzina i przyjaciele…

Para

3. Miłość sprawia, że czujemy się żywi

“Kiedy budzisz się rano, pomyśl o cennym przywileju, jakim jest bycie żywym: oddychanie, myślenie, odczuwanie radości… kochanie”-Marek Aureliusz-

Często gubimy rytm, pozwalamy się porwać zawirowaniom życia, w których priorytetowo traktujemy to, co tak naprawdę nie daje nam szczęścia. Naciski, zmartwienia, praca, potrzeba posiadania coraz więcej… jaki to wszystko ma sens?

Doceńmy to, dla czego warto żyć, doceńmy przywilej bycia żywym i kochanym.

4. Jesteśmy wspólnikami, dobrze się razem bawimy

“Umiejętność śmiania się razem, to właśnie miłość”-Françoise Sagan-

Nic nie jest tak ważne w związku, jak śmiać się razem, jak przeżywać dobre chwile, kiedy cieszymy się wszystkim i o nic się nie martwimy. Zbuduj więź, w której możesz być przyjacielem, kochankiem, gdzie możecie codziennie odkrywać i rozumieć siebie nawzajem, nadając życiu piękną melodię.

5. Kochaj z rozumem

“Podążaj za sercem, ale weź ze sobą mózg”-Alfred Adler-

Czasami tak się zdarza, pozwalamy się ponieść i skaczemy bez spadochronu prosto w miłość. Budujemy relacje, w których kochamy z zamkniętymi oczami i otwartym sercem, dając z siebie wszystko bez ograniczeń i bez powściągliwości…

Chociaż prawdą jest, że miłość czasami wymaga od nas spontaniczności i odwagi, nie oznacza to, że mamy zapomnieć o roztropności i używaniu mózgu razem z tym namiętnym sercem, które często pędzi bezmyślnie.

Jest to bez wątpienia kolejny cytat o miłości, o którym zawsze powinniśmy pamiętać. Kochać intensywnie jest czymś wspaniałym, ale pamiętajmy, by zawsze dodać do tej mieszanki kilka kropli roztropności.

dziewczyna z sercem i roślinami

6. Miłość tkwi w szczegółach

“Nie możemy dokonać wielkich rzeczy, ale możemy dokonać małych rzeczy z wielką miłością”-Matka Teresa z Kalkuty-

Niektórzy uważają, że miłość wymaga wielkich, bohaterskich czynów, gdzie pokazujemy, jak bardzo kochamy, jak bardzo jesteśmy zaangażowani w związek i że mamy nadzieję, iż ta druga osoba to odwzajemni. Tak nie powinno być.

Autentyczna miłość nie karmi się tego rodzaju wielkimi gestami, w rzeczywistości nie zawsze są one nawet możliwe do wykonania. Miłość karmi się tymi małymi, codziennymi szczegółami, które pokazują wzajemne uznanie, czułość i autentyczne uczucie…

drzewo stworzone przez parę

7. Wspólny kompromis

“Kochać nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem. To patrzeć w tym samym kierunku”-Antoine de Saint-Exupery-

Związek uczuciowy wymaga działania, wymaga inwestowania wspólnych wysiłków i podążania w tym samym kierunku, oznacza bycie drużyną, a nie grą sił, w której wygrywa tylko jeden. Gdzie ktoś zawsze przegrywa i ktoś zawsze wygrywa.

Nie wystarczy patrzeć sobie w oczy, miłość jest tu i teraz i wymaga, abyśmy trwali razem, patrząc w tym samym kierunku. Wierząc w nas jako w parę i jako projekt, ufając, pokonując trudności, pokonując przeszkody, będąc dwojgiem, ale czując się jednym.

Podsumowując, jesteśmy pewni, że te cytaty o miłości skłaniają do wielu refleksji. Pamiętajmy o nich w naszym codziennym życiu. Postarajmy się zrozumieć, że wiele z tych pojęć nie ogranicza się jedynie do relacji miłosnych. Przyjaźń, a nawet relacje z naszą rodziną wymagają wielu aspektów tej mądrości, aby budować bardziej znaczące i zdrowe więzi.

Coś pozytywnego???

2020-05-30       
https://www.youtube.com/watch?v=rZLmnVipgUU

Kto tu rządzi...

2020-05-23       
W każdym związku występuje rozkład siły. Trzeba podejmować decyzje i przy wielu okazjach preferencje, pragnienia i potrzeby obu stron nie są takie same. W tych przypadkach wychodzi na jaw, kto ma większą władzę lub siłę i dlatego jest to tak ważne.

Władza jest przedmiotem sporów dla wielu par. Obie osoby chcą zająć pozycję dominującą nad drugą stroną, czy to na jednym, czy na kilku polach. To pragnienie, które często nie jest świadome, rodzi spór, który również nie jest świadomy. Z drugiej strony relacja władzy w związku wpływa na wiele aspektów, takich jak podział obowiązków, zażyłość lub relacje seksualne.

Jednak napięcie, które może generować relacja władzy w związku, niekoniecznie musi być negatywne. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy strategie zdobycia tej władzy są szkodliwe. Również wtedy, gdy osoba, która ją osiągnęła, nie używa jej dla korzyści drugiej osoby lub samej relacji.

To, co z naszej współczesnej perspektywy może się nam wydawać nieetyczne, nie występuje tylko i wyłącznie w naszym gatunku. Wręcz przeciwnie. Wszyscy członkowie królestwa zwierząt odnoszą się do siebie nawzajem poprzez relacje władzy.

Spór o władzę w związku

Związek dwojga osób to dynamiczny byt i dlatego podlega ciągłemu procesowi wzajemnej wymiany. Ogólnie, w każdym kontekście społecznym a w szczególności w kontekście relacji miłosnych, znajdujemy wspólne elementy. Zachowania takie jak, jak perswazja lub dominacja, mogą być wskaźnikami walki o tę władzę.

Podział władzy w związku może być dość złożony. Taka relacja władzy w związku jest wrażliwa na zmiany, oczekiwania oraz życzenia i potrzeby każdego z partnerów. Z drugiej strony po pewnym czasie para zwykle osiąga stabilność.

Następuje to w momencie, kiedy każdy z partnerów odnajduje w końcu miejsce, w którym czuje się komfortowo. I tak jedna strona ma wiodący głos w pewnych momentach lub sytuacjach, a druga w innych.

Kobieta kłóci się ze swoim partnerem o zaufanie

Na przykład, w jednym związku, mężczyzna może być osobą, która decyduje, dokąd zamierzają pojechać na wakacje. Podczas gdy kobieta otrzymuje decyzyjny głos odnośnie rodzaju zakwaterowania lub wycieczek, które zorganizują.

W najbardziej bliskich związkach stale obserwujemy tę wymianę. Taka relacja pozwala na wymianę preferencji, ale także wiedzy. Na przykład kobieta może mieć przyjaciół, którzy już odwiedzili dany region i mają informacje na temat interesujących miejsc.

Taki typ relacji sprawia, że rozróżnienie, kto rzeczywiście zajmuje pozycję dominującą w takim związku, może być bardzo skomplikowane. Ponadto konieczne należy zrozumieć, pewien ważny, ale nie oczywisty fakt.

To, że ktoś dominuje i ktoś pozwala mu na tę dominację, nie musi być wcale zły. Problem pojawia się dopiero w momencie, gdy ta relacja władzy stanie się dysfunkcyjna dla związku. Lub gdy środki do osiągnięcia lub do utrzymania tej władzy szkodzą drugiej osobie.

Problemy jakie powoduje relacja władzy w związku

Zasadniczo relacja władzy w związku dąży, w ramach zmiany, do zachowania pewnej równowagi. W ten sposób członkowie takiego związku mają tendencję do spontanicznej regulacji. I tak osoby, które czują się bardziej komfortowo w pewnej dziedzinie, kierują nią w sposób naturalny.

Dlatego konflikt pojawi się tylko wtedy, gdy ta dziedzina będzie pasować obu stronom.

Dlatego czasami takiej równowagi nie osiąga się w sposób spontaniczny. Poniżej zobaczymy kilka przypadków, w których relacja władzy w związku może być głównym przedmiotem konfliktu miedzy stronami.

„Kochać to znaleźć w szczęściu partnera własne szczęście”.

-Gottfried Leibniz-

Przypadek 1. Kiedy związek tworzą dwie dominujące osoby

Czasami oboje członkowie związku są przyzwyczajeni do pełnienia roli przywódczej. Kiedy tak się dzieje, najbardziej normalną rzeczą jest to, że między partnerami często dochodzi do kłótni. Sprawa się komplikuje, ponieważ obie osoby chcą mieć rację.

Każda z nich chce również, aby druga strona była gotowa słuchać i ustąpić. W takiej sytuacji jednocześnie każdej z nich jest bardzo trudno zrezygnować choćby z części swojej władzy.

Jeśli uważasz, że żyjesz w układzie podobnym do tego, jednym ze sposobów podejścia do rozwiązania jest aktywna praca nad zrozumieniem drugiej strony. W tym celu bardzo pomocne może być rozwijanie umiejętności, takich jak empatia.

Przypadek 2. Związek tworzą dwie osoby, które zwykle wykonują polecenia

Kiedy natomiast żaden z partnerów nie chce mieć władzy w związku, również mogą odczuwać dyskomfort i niedostosowanie, ponieważ żaden z nich nie jest w stanie przejąć inicjatywy. W takim układzie będzie sporo sytuacji, w których panuje niepewność. A ten aspekt może z czasem mieć efekt wyniszczający, jeśli utrzymuje się na stałym poziomie.

Relacja władzy w związku a porozumienie

W wielu przypadkach rozwiązanie pojawia się, gdy oboje dzielą się swoimi opiniami i próbują dojść do porozumienia. Mogą na przykład ustalić, że będą przejmować inicjatywę na przemian.

Nigdy nad tobą, nigdy poniżej; zawsze po twojej stronie ».

-Walter Winchell-

Relacja władzy w  związku – kilka słów refleksji

Relacja władzy w związku zwykle konfiguruje się w sposób nieświadomy i naturalny. Każda ze stron zajmuje decydujący głos w dziedzinach, którymi bardziej się interesuje lub które lepiej zna.

Napięcie, które generuje podział władzy, jest zwykle większe w okresie krótko po pierwszej fazie zauroczenia. To moment, w którym każdy zaczyna równoważyć inwestycję, którą włożył w budowanie związku. W tym momencie zaczyna mniej rezygnować i jednocześnie wykazywać większe zainteresowanie bronieniem swoich preferencji, niż próbował to robić do tej pory.

Jednak w przypadku, gdy walka o władzę staje się niewyczerpanym źródłem konfliktów, para będzie musiała coś z tym zrobić. Najlepiej usiąść i świadomie, z refleksją ustalić pozycję każdej ze stron w niektórych decyzjach.

Oprócz tego dobrze jest uzgodnić, jakie argumenty lub strategie są lub nie są dopuszczalne, aby osiągnąć cel. Na przykład partnerzy mogą ustalić, że szantaż emocjonalny nie jest dopuszczalny, aby skłonić drugą osobę do posprzątania domu lub aby wymusić na niej seks.

Czy ktoś jeszcze pamieta ???

2020-05-16       
https://www.youtube.com/watch?v=rSnfe_6r3Xg
 JW 1583
1 PLm

"Możesz na mnie liczyć"...

2020-05-05       

„Możesz na mnie liczyć” to cztery słowa, które zachęcają nas do działania w czasach, w których wydaje się nam, że tracimy nad sobą panowanie. W dzisiejszym artykule zajmiemy się tymi bezcennymi słowami.

Niektórzy ludzie są w stanie nas ratować w stresujących momentach. To osoby, które mówią „możesz na mnie liczyć” i zawsze mają dla Ciebie czas. To wspaniali ludzie, którzy oferują Ci swoje towarzystwo i bezpieczną przystań.

Czasami ich potrzebujesz. Czasami jesteś bardziej niezależna, chociaż zawsze lubisz czuć ich wsparcie. Ale jaką rolę odgrywają w Twoim życiu? Właśnie nad tym zastanowimy się w dzisiejszym artykule. Poza tym przyjrzymy się temu, jakie są te osoby i co mówią o nich najnowsze badania.

Jakie są osoby, które mówią „możesz na mnie liczyć”?

Każda osoba jest wyjątkowa. Osoby, które mówią „możesz na mnie liczyć” są zawsze dostępne, gdy ich potrzebujesz. Chociaż nie zawsze będą obecne fizycznie, to dają Ci swoje wsparcie i gdy tylko mogą podają Ci pomocną dłoń.

Jednak możliwość liczenia na kogoś nie oznacza, że musi być on zawsze obok Ciebie. Nikt nie będzie w stanie towarzyszyć Ci w każdej minucie każdego dnia. Jednak może być w stanie pomagać Ci na różne sposoby, bez względu na dystans, który Was dzieli.

Przytulająca się para - możesz na mnie liczyć

Niektóre osoby są w stanie poświęcić Ci więcej czasu. Jednak mimo tego, że Cię wspierają, szanują również Twoją przestrzeń. Innymi słowy, ustalają również granice. Profesjonaliści robią dokładnie tak samo. Nawet jeśli jest to ich praca (jak w przypadku psychoterapeutów), to muszą również myśleć o własnych potrzebach.

Poza tym istnieją również osoby, które są dostępne dla Ciebie, gdy tylko ich potrzebujesz. To może być niezwykle korzystne dla Ciebie, jednak dla osoby, która poświęca Ci swój czas, może być bardzo wykańczające. Dzieje się tak, ponieważ poświęca ona swoje własne potrzeby, aby mogła być dla Ciebie dostępna.

Znaczenie posiadania osób, na które możesz liczyć

Czasami możesz myśleć, że posiadanie wsparcia innych osób nie ma aż tak dużego znaczenia. Jednak w rzeczywistości jest zupełnie na odwrót. Okazuje się, że brak wsparcia płynącego od innych może wywierać bezpośredni wpływ na Twoje zdrowie.

Chociaż masz możliwość odrzucenia czyjejś pomocy, nie oznacza to, że taka pomoc nie jest Ci potrzebna. Możesz odmówić zaakceptowania pomocy ze względu na inne czynniki. Może wywierać na to wpływ choćby wstyd lub lęk przed okazaniem słabości. Jednak wsparcie innych osób może znacząco poprawić jakość Twojego życia.

Przytulające się kobiety

Ludzie rozwijają się w różnych obszarach, w tym w obszarze psychospołecznym. Ten obszar dotyczy więzi, które łączą nas z innymi osobami. Jest on niezwykle ważny, ponieważ pozwala Ci zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa, poczuć ochronę, rozwinąć empatię, wyrazić to, co czujesz oraz znaleźć motywację.

Poza tym Twój poziom satysfakcji psychospołecznej odbija się na innych aspektach Twojego rozwoju: fizycznego, emocjonalnego, kognitywnego i duchowego. Właśnie dlatego fakt, że masz osoby, które mówią „możesz na mnie liczyć”, może znacząco poprawić Twoje samopoczucie.

Jednak nie wszyscy ludzie, którzy wypowiadają te słowa, wywrą pozytywny wpływ na Twoje życie. Najważniejsze osoby to takie, z którymi możesz wejść w zdrowe relacje, które dają Ci swoją miłość i wsparcie, a jednocześnie szanują granice, które ustanowiłaś.

Dlaczego najnowsze badania podkreślają rolę tego rodzaju wsparcia?

Zgodnie ze stwierdzeniem Światowej Organizacji Zdrowia, zdrowie jest definiowane jako „ogólny stan dobrego samopoczucia fizycznego, mentalnego i społecznego”. Dlatego też posiadanie osób, które to zapewniają, może poprawić Twoje samopoczucie. Każdy z tych trzech aspektów, które wymieniliśmy, jest ważny, i wszystkie są ze sobą połączone.

To zagadnienie stanowi obecnie przedmiot wielu badań. Przykładowo, Nunes Baptista, Rigotto, Ferrari Cardoso i Marín Rueda opublikowali artykuł, w którym sugerują, że kobiety i mężczyźni inaczej postrzegają wsparcie społeczne i rodzinne. Postawa danej jednostki wywiera wpływ na jej samopoczucie i może być związana z postrzeganiem samego siebie.

Inne badania koncentrują się na zdrowiu i sposobu, w jaki wiąże się ze wsparciem społecznym. Lemos Giráldez i Fernández Hermida poruszyli ten temat w artykule opublikowanym w dzienniku naukowym Psichotema. Badają w nim wpływ wsparcia społecznego na zdrowie i sugerują, że może odgrywać ono kluczową rolę w rozwoju niektórych zaburzeń.

Nie bój się poprosić o pomoc

Posiadanie kogoś, kto jest w stanie zaoferować Ci swoją pomoc, jest zawsze korzystne, a zwłaszcza gdy tego potrzebujesz. Proszenie o pomoc nie sprawia, że jesteś gorsza od innych. Takie zachowanie nie powinno w żaden sposób odbijać się na Twoim poczuciu godności. W wielu przypadkach stanowi doskonały przykład inteligencji i odwagi.

Poza tym, jeśli tylko jesteś w stanie, to wesprzyj kogoś, kto nie jest w stanie dostrzec rozwiązania swoich problemów. Dzięki temu poczujesz satysfakcję płynącą z tego, że pomogłaś mu ruszyć się z punktu, w którym utknął.

Udzielenie pomocy takiej osobie może zmienić jej sposób patrzenia na życie. Twoje słowa, uścisk i inne działania lub gesty mogą sprawić, że ktoś zobaczy światełko w tunelu. Wszystko zaczyna się od prostego stwierdzenia „możesz na mnie liczyć”.

Motywacja na każdy dzień..

2020-04-19       


Motywacja jest tym, czego potrzebujemy aby móc wstawać każdego dnia i skupiać się na naszych obowiązkach i obranych celach. Czasem właściwa motywacja jest jednak trudna do znalezienia. Życie wydaje się czasem nie mieć sensu, wszystko o co walczyliśmy wydaje się być bezowocne, a prosta niegdyś ścieżka stała się wręcz niebezpieczna.

„Klucz do osobistej motywacji można zawrzeć w czterech słowach: ciekawość, pewność siebie, odwaga i zdecydowanie.”

-Walt Disney-

Odnalezienie swojej motywacji to bardzo trudne zadanie, ponieważ zazwyczaj staramy się szukać jej w innych lub w podejmowanych przez nich działaniach. Nie zdajemy sobie sprawy, że w istocie nasza motywacja powinna pochodzić z nas samych.

Dlatego musimy nauczyć się spoglądać wewnątrz siebie. Aby to robić potrzebne jest ci zaufanie i wytrwałość.

Motywacja – niezbędna siła

Będąc odpowiednio zmotywowanym możesz osiągnąć to, co zechcesz. Możesz sięgać tak wysoko jak tylko pragniesz. Aby jednak utrzymać wysoką motywację, musisz ją pielęgnować. Jak to robić?

  • Znajdź cel dla tego co robisz.
  • Bądź wytrwały w swoich działaniach.
  • Określ swoje mocne strony.
  • Zastanów się nad tym co tak naprawdę jest dla ciebie ważne oraz co przede wszystkim chcesz osiągnąć.
  • Określ kolejne kroki, które doprowadzą Cię do celu.

Wszystko to pomoże Ci pozostać zmotywowanym. Jednocześnie zachowasz potrzebne siły niezbędne do tego, aby przeć naprzód. To właśnie ta siła pomoże Ci być wytrwałym we wszystkim co robisz.

Motywacja jazda pod górkę

Bardzo ważne jest, aby stale być realistą. Motywacja nie karmi się marzeniami o celach dobranych w sposób nierealny. Powinieneś szukać jej w rzeczach, które są możliwe do osiągnięcia. Są to Twoje marzenia. Często nie da się spełnić w jednym kroku, lecz dochodzi się do nich stopniowo.

Co jednak zrobić, jeśli w pewnym momencie stracisz motywację? Nie przejmuj się. Wrażenie braku sił i motywacji przygotuje Cię jedynie do ponownego zmotywowania się w odpowiednim czasie.

Upadek to nic strasznego, jeśli masz odwagę podnieść się na nowo.

Bądź jednak ostrożny! Demotywacja powinna służyć jako okazja do zregenerowania sił, a nie poddawania się. W ten sposób nie tylko zdobędziesz siłę, aby podnieść się na nowo, ale też zmotywujesz się do działania i przezwyciężysz wszystko to, co w jakiś sposób ciągnie Cię w dół.

Motywacja samego siebie

Jeśli robimy coś, co sprawia nam przyjemność, kiedy dana rzecz pochłania naszą ciekawość czyniąc nas aktywnymi i uważnymi, zachowanie motywacji jest bardzo łatwe. Co powinniśmy robić, kiedy dzieje się coś zupełnie przeciwnego?

Kobieta motywacja o wschodzie słońca

Motywacja samych siebie, to pierwsza rzecz o jakiej powinniśmy myśleć. Motywacja zewnętrzna, która jest efektem działania bodźców zewnętrznych jest jedynie chwilowa. Czas jej działania będzie krótki. Jeśli nie uda nam się zmotywować od środka, szybko dojdzie do wypalenia.

Istnieją pewne zasady, które należy mieć na uwadze, aby karmić swoją motywację i odnajdować ją zawsze, kiedy będzie nam potrzebna.

  • Szybko otrząsaj się z bólu. Z biegiem czasu emocje stają się jedynie wspomnieniem.
  • Pamiętaj: nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Wszystko co pragniesz osiągnąć, ma swoją cenę. W ten sposób możesz właściwie docenić swoje osiągnięcia i ostateczny sukces.
  • Wizualizacja celów pozwoli ci na właściwe przygotowanie do ich osiągnięcia. Nie pozwól, aby były tylko iluzją – spraw by stały się rzeczywistością!
  • Stale motywuj do działania i rozwoju.
  • Każdego dnia wychodź poza swoją rutynę i próbuj nowych rzeczy.

Dzięki tym zasadom być może uda ci się postrzegać każdy dzień, niczym kolejne wyzwanie. To doprawdy niezbędne, jeśli na poważnie myślimy o osiągnięciu swoich celów. Nie pozwól, aby życie przeciekało Ci przez palce, a Twoje marzenia rozpływały się.

„Jeśli nie nauczymy się motywowania samych siebie, motywacja zewnętrzna będzie całkowicie bezużyteczna.”

-Bernardo Samateas-

Wszyscy wiemy jak należy motywować samych siebie. Problem jednak tkwi w tym, że demotywacja jest znacznie bardziej wygodna. Podobnie jak ze wszystkim na tym świecie – osiągnięcie tego co dobre, nigdy nie jest łatwe. Zdobycie siły motywacyjnej da nam możliwość większego delektowania się swoimi osiągnięciami.

Znajdź więc wewnętrzną motywację do spełnienia własnych marzeń. Bądź silny i sięgaj po to, czego pragniesz. Wielki wysiłek z czasem doprowadzi cię do wspaniałych rezultatów.

Kwarantanna z żoną ?...

2020-04-05       
Życzę miłego oglądania w niedzielne sloneczne popołudnie...
https://www.youtube.com/watch?v=LrVx_SMyVcQ

Życzliwość...

2020-03-10       

Życzliwość ma zdolność do zmiany naszego otoczenia, a transformacja ta jest korzystna zarówno dla tych, którzy ją praktykują, jak i dla innych. Życzliwość jest aktem miłości i szacunku, który pomaga stworzyć lepsze życie – pełne nadziei i szczęścia.

Bycie miłym sprawia, że ​​czujemy się lepiej i sprawiamy, że ludzie wokół nas czują się tak samo. Przyswojenie sobie takiego zachowania to coś więcej niż bycie miłym lub okazywanie empatii. Jest tak wiele innych korzyści z bycia życzliwym.

Poprzez kultywowanie życzliwości zasiewamy również nasiona czułości i współczucia, emocje, które sprawiają, że zwracamy uwagę na innych i robimy coś dla nich.

„Najprawdziwszą formą miłości jest to, jak postępujesz wobec innej osoby, a nie tego, co do niej czujesz”.

-Steve Hall-

Korzyści płynące z bycia życzliwym: wprowadza nas w lepszy nastrój

Bycie dobrym poprawia nasz nastrój i samopoczucie. Prosty akt życzliwości może zmienić naszą perspektywę w dowolnej sytuacji, być światłem w ciemności oraz zmienić desperację w nadzieję. Liczne badania to potwierdzają.

Na przykład badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Oksfordzie w 2016 r. wykazało, że bycie dobrym dla innych powoduje niewielką, ale znaczącą poprawę naszego subiektywnego samopoczucia.

Dwie przyjaciółki.

Ludzie to istoty społeczne, a pomaganie innym sprawia, że ​​czujemy się szczęśliwi. Badania te sugerują, że ludzie naprawdę czerpią satysfakcję z pomagania innym.

Naukowcy sprowadzają to do faktu, że naprawdę dbamy o dobro innych. Inną hipotezą, która może wyjaśniać iż życzliwość sprawia, że ​​czujemy się dobrze jest to, że przypadkowe akty dobroci są dobrym sposobem na nawiązanie nowych przyjaźni.

Co więcej, wydaje się, że podczas gdy bycie dobrym czyni nas szczęśliwszymi, bycie szczęśliwszymi czyni nas także lepszymi ludźmi. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Tohoku Gakuin wykazało, że szczęśliwi ludzie wzmacniają, podtrzymują i powielają ten stan poprzez bycie życzliwym.

„Jeśli chcesz, aby inni byli szczęśliwi, praktykuj współczucie. Jeśli sam chcesz być szczęśliwy, ćwicz życzliwość”

–Dalai Lama–

Życzliwość: poprawia nasze zdrowie

Życzliwość nie tylko sprawia, że ​​czujemy się dobrze, ale także ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Bycie miłym napełnia nas życiem. Dlaczego? Nasz mózg wydziela substancje, które wspierają zdrowy umysł i ciało.

Bycie dobrym pomaga nam zachować zdrowie i może zmniejszyć skutki chorób i schorzeń o różnym nasileniu, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Na przykład, zastosowanie tej postawy w praktyce uwalnia endorfiny, naturalny środek przeciwbólowy naszego organizmu.

W rzeczywistości problemy zdrowotne związane ze stresem ulegają poprawie po zrobieniu „dobrego uczynku”. Pomaga to odwrócić uczucia depresji, zapewnia kontakt społeczny, uspokaja agresję i zmniejsza prawdopodobieństwo samotności, która może powodować stres i chęć objadania się, a także wiele innych rzeczy.

Szczęśliwa dziewczyna.

Ponadto akty dobroci wzmacniają nasz układ odpornościowy. Według jednego z badań, ryzyko zachorowania na cukrzycę, raka i choroby serca spada, zwiększa się także liczba antyciał potrzebna do zwalczania postępu choroby.

Powodem jest to, że życzliwość zdaje się chronić nasze serca. Niektórzy eksperci twierdzą, że obniża ciśnienie krwi, ponieważ bycie dobrym tworzy coś, co nazwano „emocjonalnym ciepłem”. Emocjonalne ciepło wyzwala następnie hormon znany jako oksytocyna.

W kolejnym etapie oksytocyna powoduje uwalnianie się substancji chemicznej zwanej tlenkiem azotu, który rozszerza naczynia krwionośne. To z kolei obniża ciśnienie krwi i dlatego też oksytocyna jest uznawana za hormon chroniący serce.

„Czułość i dobroć nie są oznakami słabości i rozpaczy, ale raczej przejawem siły i zdecydowania”.

-Khalil Gibran-

Korzyści płynące z bycia życzliwym: sprzyja lojalności i poprawia relacje

Życzliwość jest bardzo potężnym narzędziem, jeśli chodzi o budowanie relacji, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Prawdziwa życzliwość przezwycięża wrogość, wspiera szacunek i zachęca do wzajemnego zrozumienia.

Skraca także dystans emocjonalny między dwiema osobami, a to sprawia, że ​​czujemy się bardziej „związani”. To nasza genetyka sprawiła, że działamy w ten sposób. Nasi przodkowie z dawnych czasów musieli nauczyć się współpracować ze sobą.

Złączone dłonie.

Im silniejsze więzy emocjonalne w ramach grup, tym większe szanse na przeżycie. Innymi słowy, „gen dobroci” jest w naszym DNA.

Dlatego nawet dziś, jeśli chcemy żyć w dobrych stosunkach z innymi, tworzymy nowe relacje lub wzmacniamy istniejące.

Ponadto życzliwość tworzy gotowość do rozwiązywania konfliktów i osiągania porozumień.

Bycie życzliwym znacznie poprawia nasze życie

Kiedy jesteśmy mili, zwłaszcza jeśli wykształcimy w sobie ten nawyk od najmłodszych lat, wszystko staje się lepsze! Od zadowolenia z życia do samorealizacji i zdrowia fizycznego.

Życzliwość jest zaraźliwa, a więc bycie przyjaznym pomaga również poprawić życie innych ludzi. W konsekwencji pomagamy innym ulepszyć nasze. Nawet w trudnych czasach bądź miły dla innych, ale przede wszystkim bądź dobry dla siebie.

To proste, ale robi różnicę. Traktuj innych dobrze, a oni także będą cię dobrze traktować. Traktuj siebie dobrze a możesz oczekiwać tego samego od innych.

 „Traktuj dobrych ludzi życzliwie, ale tych złych też. W ten sposób osiągamy dobroć. Bądź uczciwy wobec tych, którzy są uczciwi, a także dla tych, którzy nie są szczerzy. W ten sposób osiągasz szczerość. „

hello dzis Wam...

2020-03-08       

        Dla dziewcząt, które znam
moc życzeń dzisiaj mam,
dużo zdrowia, szczęścia i miłości
oraz kwiatów i radości,
niechaj się to niesie na cały kraj,
dziś dla pań wszystko naj... naj... naj.
dzien-kobiet-2018-1024x819.jpg
                                                                  samych pomyslnosci na dziś... Dla wszystkich Pąn...

Znalezione w sieci...

2020-02-27       

https://www.youtube.com/watch?v=qZKCet3JOTc

Strony: 18