Omaha Saloon

367 online
Zagraj 4 kartami i stwórz najlepszy układ!
367 online
Zagraj

Jak grać w Omaha - zasady gry

Układy kart

Podczas gry gracze korzystają z całej talii 52 kart. Podstawowe zasady gry polegają na posiadaniu jak najlepszego układu pięciu kart. Najniższym układem kart jest FURA (high card). Występuje wówczas, gdy gracz nie posiada w kartach żadnego z układów opisanych poniżej:

PARA (one pair) - występuje, gdy na ręku gracz posiada (między innymi) dwie takie same karty, czyli np. dwa króle, dwie dziewiątki, dwa asy itp. Układ kart w Omaha - para.
DWIE PARY (two pairs) - występuje, gdy na ręku gracz posiada (między innymi) dwie takie same karty, czyli np. dwa króle, dwie dziewiątki, dwa asy itp. Układ kart w Omaha - dwie pary.
TRÓJKA (three of a kind) - ma miejsce wówczas, gdy gracz posiada trzy takie same karty w odmiennym kolorze - czyli np. trzy asy, lub trzy dziewiątki. Układ kart w Omaha - trójka.
STRIT (straight) - jest to pięć kart (w różnych kolorach) ułożonych po kolei, czyli np. 6,7,8,9,10. Układ kart w Omaha - strit.
KOLOR (flush) - pięć kart w tym samym kolorze, czyli np. A,J,10,7,2. Układ kart w Omaha - kolor.
FULL (full house) - układ składający się z TRÓJKI i PARY, czyli na przykład A,A,A,K,K. Układ kart w Omaha - full house.
KARETA (four of a kind) - układ zawierający cztery takie same karty w różnych kolorach, czyli na przykład cztery króle, lub cztery asy. Układ kart w Omaha - kareta.
STRIT W KOLORZE (straight flush) - najsilniejszy układ w grze. Jest to pięć kart w tym samym kolorze, ułożonych po kolei, czyli np. 10,J,D,K,A pik. Układ kart w Omaha - strit w kolorze.

W momencie gdy dwóch lub więcej graczy posiada ten sam układ, o wygranej decyduje starszeństwo kart, tzn. gracz z trójką króli pokona gracza z trójką dam i kart niższych od nich. W grze nie ma czegoś takiego jak atut. Jeśli zdarzy się, że gracze posiadać będą te same układy, np. dwie pary - asy na damy, wówczas decyduje starszeństwo karty ostatniej. Jeśli i one będą miały tę samą wartość, następuje remis. Jeżeli zaistnieje sytuacja, w której wystąpią dwa identyczne strity w kolorze lub dwa kolory złożone z tych samych figur, pula jest dzielona.