Omaha Saloon

252 online
Zagraj 4 kartami i stwórz najlepszy układ!
252 online
Zagraj

Jak grać w Omaha - zasady gry

Omaha jest grą bardzo podobną do Texas Hold'em. Różnica dotyczy ilości kart; gracze otrzymują po cztery karty i aby zbudować najlepszy pięciokartowy układ, muszą użyć dwóch kart z ręki, odrzucając dwie pozostałe i trzech kart z pięciu dostępnych na stole.

Cel gry

Celem gry jest utworzenie najlepszego pięciokartowego układu, mając do dyspozycji dwie z czterech otrzymanych kart oraz trzy z pięciu kart wspólnych dla wszystkich graczy, rozdanych na stół. Oznacza to, że gracze mają możliwość blefowania i wygrać można nie tylko posiadając najlepszy układ ale również tworząc wrażenie posiadania go, przez zmuszenie pozostałych graczy do rezygnacji z gry w danym rozdaniu.

Wpłaty w ciemno (blindy)

Na początku gry, wybrany zostaje rozdający oznaczony żetonem D, który w kolejnych turach jest przesuwany zgodnie z ruchem wskazówek zegara do kolejnych graczy. Dwóch graczy siedzących na lewo od rozdającego jest zmuszonych do wpłacenia kwot w ciemno do puli. Zapewnia to szybsze budowanie puli o którą toczy się rywalizacja.

Pierwszy gracz na lewo od rozdającego płaci tzw. małą w ciemno, kolejny dużą w ciemno. Wielkość tych kwot jest ponadto informacją na temat stawek stołu. Na przykład, na stole ze stawkami 1$/2$, mała w ciemno to 1$, duża w ciemno to 2$. Po wpłaceniu tych kwot, po pięć kart rozdawanych jest dla każdego z graczy i rozpoczyna się pierwsza tura licytacji.

Pre-Flop

Kolejny gracz na lewo od dużej w ciemno może: spasować, wyrównać dużą w ciemno lub podbić wyższą kwotę, w zależności od limitów stołu. Takie same decyzje muszą podjąć kolejni gracze aby pozostać w danym rozdaniu. Ostatni ruch należy do gracza, który wpłacił dużą w ciemno.

Flop

Trzy karty wspólne są rozdawane na stół. Każdy z graczy może użyć ich do utworzenia swojego pięciokartowego układu. Pierwszy ruch wykonuje gracz wpłacający małą w ciemno. Poza wspomnianymi możliwościami w licytacji, gracz może również sprawdzić, co oznacza wejście bez dodatkowej wpłaty i jest możliwe jeśli żaden inny gracz dotychczas nie podbił stawki.

Turn and River

Czwarta karta wspólna to turn. Po niej następuje runda licytacji. W tej turze następuje również podwojenie stawek w ciemno, więc minimalne podbicie to czterokrotność dużej w ciemno. Ostatnia piąta karta wspólna jest zwana river, po czym następuje ostatnia tura licytacji.

Showdown

Rozpoczyna się ostatnia tura licytacji, po czym następuje wyłożenie kart graczy pozostających w grze. Najlepszy układ wygrywa. Jeśli dwóch lub więcej graczy miało taki sam układ, pula jest dzielona.